تجمع کارگران شهرداری کارون مقابل استانداری خوزستان


یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ – ۴ آوریل ۲۰۲۱
روز یکشنبه 15 فروردین، کارگران خدمات شهری شهرداری کارون برای اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق،حق بیمه وعیدی وسنوات واخراج از کارتعدادی از همکاران دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، یکی از کارگران به خبرنگار ایلنا گفت: کارگران خدمات شهری شهرستان کارون حدود ۴ ماه حقوق نگرفته‌اند و حق بیمه‌ای نیز برای آنها پرداخت نشده است.
وی با بیان اینکه آخرین بار آبان ماه سال گذشته حقوق دریافت کردیم، افزود: عیدی و سنوات بعضی از کارکنان از ۹۸ تاکنون پرداخت نشده است.
این کارگر ادامه داد: به بهانه نداشتن پایان خدمت و گواهی سلامت می‌خواهند تعدادی از کارگران را اخراج کنند در صورتی که این‌چنین نیست و همه نیروها دارای کارت پایان خدمت هستند و حدود ۳ الی ۱۵ سال سابقه کاری دارند.
آرش دُر شهردار شهرستان کارون در گفت و گو با خبرنگار ایلنا اظهار کرد: این کارگران حقوق ماههای ۹، ۱۰ و ۱۱ را به همراه عیدی و سنوات خود از پیمانکار قبلی و ماه ۱۲ را نیز از پیمانکار جدید طلب دارند، بعضی از کارگران ۳ ماه و نیم و گروهی ۴ ماه حقوق نگرفته‌اند؛ همچنین کارگران حمل زباله ۶ ماه عیدی و سنوات خود را شهریورماه دریافت کرده‌اند.
وی افزود: نیروهای شهرداری کارون بیش از یک هزار نفر بودند که اقدام به تعدیل حدود ۳۰۰ نفر از کارگران مازاد که در گذشته توسط اعضای شورای شهر وارد سازمان شده بودند و هیچ‌گونه حضور فیزیکی نداشتند کردیم. همچنین از حدود ۷۰۰ نفری که باقی مانده تعدادی از آنها فاقد گواهی پایان خدمت، سوءپیشینه و سلامت هستند که طبق قانون می‌توان آنها را تعدیل کرد.
دُر بیان کرد: قصد داریم تعدادی از کارگران که در گذشته توسط اعضا شورای شهر وارد سازمان شده‌اند و به کارگران بلاتکلیف معروفند را با نیروهای فاقد کارت پایان خدمت و سوءپیشینه جایگزین کنیم.
شهردار شهرستان کارون گفت: بخش از نیروهای حراست، اجرائیات، فضای سبز، حمل زباله، رفتگر و نیروهای ستادی ۳ ماه و نیم و بخشی ۴ ماه حقوق دریافت نکرده‌اند و سعی بر این است تا قبل از ماه مبارک رمضان پرداختی برای آنها انجام شود.