فاجعه كرونا در ايران: آمار جانگداز قربانيان در ۴۶۰ شهر از ۱۳۵ هزار و ۳۰۰ نفر گذشت/ يك ركورد بيسابقه: ۴۱۵ جانباخته در ۲۴ ساعت طبق آمار حكومتي، ۱۰۰ درصد افزايش در كمتر از سه هفته

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ـ ۲۸ اکتبر ۲۰۲۰

رییس شورای شهر تهران: ما از کرونا عقب افتادیم، کرونا جلوتر از ما حرکت می کند

مجلس ارتجاع: ستاد کرونا چرا باید یک سیل‌بند برای محافظت از جان روحانی احداث کند و فکر جدی برای کل کشور نکند پس چرا همین سیل‌بند کرونایی را برای محافظت از جان مردم احداث نکردید؟

رئیس مدیریت بحران تهران: در جنگ سالي ۳۰ هزار نفر كشته ميشدند، اما در ۸ ماه گذشته ۳۳هزار نفر را در كرونا از دست داده ایم

معاون وزیر بهداشت: در خراسان جنوبی پاسخ ۸۰ درصد کسانی که تست سرپایی انجام می‌دهند، مثبت است که نگران کننده است

دانشگاه علوم پزشکی یزد: در موج اول ۱۵ درصد بستریها اکسیژن نیاز داشتند اما در موج سوم به ۸۵ تا ۹۰ درصد افزایش یافته است.

خانم مريم رجوي: روند فزاينده و غير قابل كنترل مبتلايان و قربانيان كرونا، نتيجه مستقيم سياستهاي ضد انساني و ضد ايراني خامنه اي و روحاني است كه جان انسانها براي آنها هيچ ارزشي ندارد. بنيادهايي كه با بيش از يك هزار ميليارد دلار دارايي مردم ايران در چنگ خامنه اي است بايد به كنترل مردم ايران در بيايد. سپاه پاسداران و بسيج بايد منحل و بودجه آنها به مقابله با كرونا اختصاص يابد

سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۴۶۰ شهر از ۱۳۵ هزار و ۳۰۰ نفر گذشت. شمار قربانيان در آذربایجان شرقی به ۴۷۸۱ نفر، در آذربایجان غربی به ۳۹۵۲ نفر، در البرز به ۳۷۴۸ نفر، در اصفهان به ۷۴۹۷ نفر، در تهران به ۳۲۷۶۱ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۰۷۹ نفر، در خراسان رضوی به ۱۰۱۸۲ نفر، در خراسان شمالی به ۲۲۸۴ نفر، در فارس به ۳۵۵۱ نفر، در قزوین به ۱۳۶۷ نفر، در کرمان به ۲۱۲۰ نفر، در کرمانشاه به ۲۸۸۸ نفر، در کهکیلویه و بویراحمد به ۹۷۹ نفر، در گلستان به ۳۷۲۱ نفر، در گیلان به ۵۱۰۶ نفر، در مرکزی به ۱۹۲۷ نفر و در یزد به ۲۰۹۶ نفر رسيده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژيم در يك ركورد بي سابقه در آمار مهندسي شده خود، شمار جانباختگان ۲۴ ساعت گذشته را ۴۱۵ نفر و مبتلایان جديد را ۶۸۲۴ و شمار مبتلايان وخيم را ۵۰۱۲ نفر ذكر كرد. به اين ترتيب شمار قربانيان در كمتر از سه هفته بيش از دو برابر افزايش يافته است.

آخوند روحاني امروز بار ديگر از فاش شدن ابعاد واقعي فاجعه كرونا ابراز نگراني كرد و گفت «گاهی سخنان مختلف در استان‌های مختلف و افراد به مناسبت‌های مختلف در مصاحبه‌های خود بیان می‌شود که مردم دچار سردرگمی می‌شوند. طبق نظر خامنه اي، ما سخنگویی را منصوب کردیم که مردم حرف مورد اعتماد را فقط از سخنگو بشوند....سخن او از این پس به‌عنوان مرجع خواهد بود».
در بجبوحه فاجعه كرونا، رژيم آخوندي در يك مراسم دجالگرانه روز دوشنبه ۵ آبان در مشهد تحت عنوان «عيد بيعت»، به نوشته رسانه هاي رژيم آخوندي «چند هزار نفر» را گرد آوردند، بنحوي كه سخنگوي وزارت بهداشت ناگزيز گفت: «برای برنامه مشهد واقعاً من هم متأسف هستم... همه اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند خدا می‌داند کی مجوز داده. من باورم نمی‌شد، واقعاً یک جنایت است» (ایران پرس نیوز رژیم ۶ آبان).

از سوي ديگر آخوند لارگانی نماینده فلاورجان امروز در جلسه مجلس ارتجاع گفت: «کرونا به واسطه سوء تدبیر دولت جولان می‌‎دهد و از نظر میزان ابتلا و مرگ و میر به رده‌های بالای جهانی رسیده‌ایم؟ چرا باید ستاد مقابله با کرونا یک سیل‌بند در نهاد ریاست‌جمهوری برای محافظت از جان آقای روحانی احداث کند و در همان حال فکر جدی برای کل کشور نکند پس چرا همین سیل‌بند کرونایی را برای محافظت از جان مردم احداث نکردید»(خبرگزاری مجلس رژیم ۷ آبان).

در تهران، رییس شورای شهر تهران گفت: « ما عضوی در ستاد کرونا نداریم، به نظرات ما هم توجه ویژه‌یی نمی‌کنند، ما پشت کرونا تصمیم می گیریم، کرونا جلوتر از ما حرکت می کند و چون عقب افتادیم از کرونا... کشوری که نتواند وقتی تعطیل می کند خسارتهایی که به مردم بدلیل بیکاری وارد می شود را جبران کند، مجبور می‌شود تعطیل نکند. تعداد فوتی ها روز به روز دارد افزایش پیدا می کند، خب ما اطلاعات و آمار بهشت زهرا را داشتیم... آمار بیمارستانها را که نداشتیم ولی آمار آنجا را داشتیم که دقیق تر از آمار بیمارستانها است. مشخص بود که کرونا دارد ما را شکست می‌دهد به جای اینکه ما آنرا شکست بدهیم. هنوز هم داریم دیر تصمیم می گیریم» (عصر ایران ۷ آبان).

کرمی، رئیس مدیریت بحران تهران، «با تاکید بر اینکه نسبت تعداد فوتی ها به مبتلایان در کشور ما در مقایسه با سایر نقاط جهان بیشتر است، گفت: در حالی که طی ۸ ماه گذشته ۳۳هزار نفر از هموطنانمان را از دست داده ایم که طی جنگ تحمیلی سالانه ۳۰ هزار نفر از هموطنانمان به درجه شهادت نائل می شدند»

در خراسان جنوبی، بابایی معاون وزیر بهداشت گفت: «در خراسان جنوبی شاهد روند رو به رشد بیماری کرونا هستیم و روزانه تعداد مراجعات بالا رفته است. نمونه نزدیک به ۸۰ درصد کسانی که تست سرپایی انجام می‌دهند، مثبت است که نشان دهنده آلودگی بالا در شهر بوده و این نگران کننده است» (ایرنا ۷ آبان).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در شبانه روز گذشته ۲۴ مورد فوت بر اثر کرونا ثبت شد و مجموع جان باختگان به ۱۶۶۴ نفر افزایش پیدا کرد. کل بستری ها ۱۴۱۶ نفر و تعداد بستری شدگان در ICU ۲۶۲ نفر است که از این تعداد، ۸۷ نفر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل هستند» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۷ آبان).

در یزد سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در موج اول ۱۵ درصد بیماران بستری به اکسیژن نیاز داشتند این در حالی است که در موج سوم به ۸۵ درصد تا ۹۰ درصد افزایش یافته است» (خبرگزاری صدا و سیماي رژیم ۷ آبان).

خانم مريم رجوي روند فزاينده و غير قابل كنترل مبتلايان و قربانيان كرونا را نتيجه مستقيم سياستهاي ضد انساني و ضد ايراني خامنه اي و روحاني دانست كه جان انسانها براي آنها هيچ ارزشي ندارد. در حاليكه رژيم براي خريد سلاح قاچاق و پروژه هاي اتمي و موشكي و براي جنگ افروزي و صدور تروريسم و بنيادگرايي، فراوان هزينه ميكند، كارگران و پرستاران و پرسنل پزشكي و كارمندان و معلمان به خاطر گراني سرسام آور توان تامين حداقلهاي زندگي روزانه را هم ندارند. اين در حالي است كه بنيادهايي كه با بيش از يك هزار ميليارد دلار دارايي مردم ايران، در چنگ خامنه اي است، دست نخورده مانده است. اين بنيادها بايد به كنترل مردم ايران در بيايد.همچنين، يك ارتش براي رژيم كافيست.سپاه پاسداران و بسيج بايد منحل شوند و بودجه آنها به مقابله با كرونا اختصاص يابد.