تجمع دامداران استان خراسان شمالی مقابل استانداری


چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ـ ۲۸ اکتبر ۲۰۲۰

روز چهارشنبه 7 آبان، جمعی از دامداران این استان در اعتراض به گرانی نهاده های دامی وعدم توزیع درستش از طرف نهادهای دولتی دست به تجمع مقابل استانداری خراسان شمالی درشهرستان بجنورد زدند.
یکی از مرغداران استان خراسان شمالی در این باره به خبرنگار تسنیم گفت: گرانی و کمبود نهاده های دامی، ناتوانی و مشکلات دامداران برای تامین نهاده‌ها از جمله موضوعاتی است که نه تنها در خراسان شمالی بلکه در تمام کشور امان مرغداران را بریده است.
وی افزود: با توجه به کمبود نهاده دامی٬ بسیاری از دامداران استان مجبور شدند تغذیه دام‌ها را از جیره‌های کم ارزشی همچون کاه و نان خشک فراهم کنند. برخی از دامداران برای سیر کردن دام های خود به سوی نان خشک پیش رفته‌اند!
این موضوعی است که رییس اتاق اصناف مرکز استان خراسان شمالی نیز با تایید آن گفت: یکی از دلایل شلوغ شدن صف نانوایی‌ها خرید نان برای خوراک دام‌ها است.
یکی از دامداران حاضر درتجمع مقتبل استانداری گفت: کنستانتره در انبارها موجود است ولی ساعت ها از سپیده صبح در مقابل انبار در سرمای صبحگاهی منتظر بودیم و کسی به ما این کنستانتره را تحویل نداد.
یکی دیگر از دامداران معترض گفت: گندم و جو را کیلویی 2700 تومان فروختیم اما الان داریم همان گندم را به کیلویی 5000 تومان از بازار خرید می کنیم. این چه مدل برنامه ریزی است؟
وی افزود: مسئولان در قبال خواسته‌های ما بی توجه هستند و به ما می گویند بروید و با قیمت آزاد نهاده‌های دامی را تهیه کنید. سیلو هم می‌گوید باید گندم را در بازار به قیمت آزاد بخریم. این موضوع باعث شده نان را خوراک دام‌ها کنیم که ان هم مشکلات خاص خودش را دارد.