آمار جانگداز قربانيان كرونا در ۴۶۰ شهر از ۱۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر گذشت

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ـ ۲۷ اکتبر ۲۰۲۰

طبق آمار حكومتي، براي اولين بار شمار مبتلايان در ۲۴ ساعت به ۷ هزار و بيماران وخيم به ۵۰۰۰ ميرسد

وزارت بهداشت: در ۲۴ ساعت گذشته شمار جانباختگان ۳۴۶ نفر، مبتلایان ۶۹۶۸ نفر و بيماران شدید ۴۹۹۵ نفر است. نمودار بستری روزانه در تمام استان ها صعودی است و شاهد بالا رفتن بی سابقه موارد مرگ و میر هستیم. متوسط شمار بستری ۱۷ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر و شمار فوتی ها ۲۸ نفر در میلیون است

معاون وزیر بهداشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا یک ماه پیش، ۳۵ میلیون نفر در ایران یک ‌بار با کرونا درگیر شده‌اند و ۵۰ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا قرار دارند

رئیس شورای شهر تهران: وضعيت فعلي نتيجه اينست كه دولت اقتصاد را به بهداشت و سلامت مردم ترجیح داده است

دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی: استان در بدترین شرایط شیوع کروناست، تخت‌های ICU پر شده و ۲۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته فوت كرده اند

سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز سه‌شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۴۶۰ شهر از ۱۳۴ هزار و ۵۰۰ نفر گذشت. شمار قربانيان در آذربایجان غربی به ۳۹۱۷ نفر، در البرز به ۳۷۲۳ نفر، در اصفهان به ۷۴۲۲ نفر، در بوشهر به ۱۵۸۲ نفر، در تهران به ۳۲۴۹۱ نفر، در چهارمحال و بختیاری ۱۰۳۰ نفر، در خراسان رضوی به ۱۰۱۰۷ نفر، درخوزستان به ۸۱۶۳ نفر، در زنجان به ۱۲۶۵ نفر، در فارس به ۳۵۲۶ نفر، در قم به ۵۸۳۵ نفر، در لرستان به ۵۷۷۸ نفر، در مرکزی به ۱۹۰۲ نفر و در همدان به ۳۶۰۵ نفر رسيده است.

سخنگوی وزارت بهداشت رژيم در يك ركورد بي سابقه در آمار مهندسي شده خود، شمار جانباختگان ۲۴ ساعت گذشته را ۳۴۶ نفر و شمار مبتلایان را ۶۹۶۸ و شمارمبتلایان در وضعیت شدید را ۴۹۹۵ نفر ذكر كرد. وی گفت: اکنون نمودار ابتلا و بستری روزانه تقریبا در تمام استان ها صعودی است. متاسفانه شاهد بالا رفتن بی سابقه موارد مرگ و میر ناشی از كرونا در کشور هستیم. در هفته گذشته میانگین بروز موارد بستری مثبت و مرگ ناشی از بیماری نسبت به هفته قبل دارای روند رو به رشد بوده است. متوسط موارد بستری ۱۷ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و موارد فوتی حدود ۲۸ نفر در یک میلیون نفر گزارش شده است» (ایرنا ۶ آبان).

محمدرضا ظفرقندی، مصطفی معین و عباس آقازاده، رييس شوراي عالي و رييس مجمع عمومي سازمان نظام پزشکی در نامه‌ای به روحانی نوشتند: «شرایط سخت و پیشرونده اپیدمی ویروس کرونا در کشور و به خصوص میزان غیر قابل قبول و اسف بار مرگ و میر مبتلایان ضرورت بازنگری جدی در روش‌های مدیریتی این بحران را ایجاب می‌کند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۶ آبان).

ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: «از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا حدود یک ماه پیش، ۳۵ میلیون نفر در ایران یک ‌بار با کرونا درگیر شده‌اند و حدودا ۵۰ میلیون نفر دیگر در معرض ابتلا دارند» (همشهری ۶ آبان)

در تهران، هاشمی رئیس شورای شهر گفت: «با توجه به وضعیت اقتصادی که شرایط مطلوبی هم ندارد، دولت اقتصاد را به بهداشت و سلامت ترجیح داده است. نتیجه عدم توجه دولت به بهداشت و سلامت، شرایط فعلی می‌شود» (سایت آخرین خبر رژیم ۶ آبان).

جعفریان، رییس بخش پیوند بیمارستان خمینی گفت: در گذشته «در یک بخش که ۲۰ تا ۳۰ بیمار بستری بودند، دو نفر هم اکسیژن دریافت می‌کرده‌اند. حال در همان بخش ما ۳۰ بیمار خواباندیم و همه هم به اکسیژن نیاز دارند. معلوم است که سیستم پاسخگو نخواهد بود. هرکجا مشاهده کردید که میزان مرگ و میر ناشی از کرونا از متوسط بین المللی بالاتر رفت، بدانید که از سقف توانایی سیستم درمانی گذشته ایم زیرا مرگ و میر ناشی از کرونا در بسیاری از موارد قابل پیشگیری است. حال اگر نمی توانیم پیشگیری کنیم، یعنی از سقف و تحمل سیستم درمان خارج شدیم» (ایسنا ۶ آبان).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: « استان در بدترین شرایط شیوع کرونا قرار دارد تمام تخت‌های ICU و تخت‌های ویژه بیماران کرونا پر شده و بستری‌ها به ۱۴۲۷ نفر رسیده اند، از این تعداد ۳۰۴ جدید و ۲۶۹ نفر در ICU بستری هستند. امروز بر اساس آخرین آمار با فوت ۲۳ بیمار مجموع فوتی‌ها در استان به ۱۶۴۰ نفر رسید» (خبرگزاری حکومتی مهر ۶ آبان).

در فارس، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شمار قربانیان کرونا طی ۲۴ گذشته به ۲۱ نفر و تعداد کل جانباختان به ۱۳۰۶ نفر رسيده استژ تعداد بستري ها ۱۳۴۳ نفر است كه حال ۱۷۴ نفر آنها وخیم گزارش شده است» (ایسنا ۶ آبان).

در کرمان،« سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعداد فوتی‌های قطعی ابتلاء به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته را ۱۹ نفر اعلام کرد و گفت: مجموع جانباختگاني كه ابتلای قطعی به كرونا داشته اند ۱۱۱۷ نفر است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۶ آبان)