تجمع آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی دزفول

سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ـ ۲۷ اکتبر ۲۰۲۰

روز سه شنبه 6 آبان، جمعی از آموزش ‌دهندگان نهضت سوادآموزی دزفول (ورودی 92 – 99) برای اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی دست به تجمع مقابل دفتر بهارستان نشین این شهرستان دراستان خوزستان زدند وخواستار تبدیل وضعیت شدند.
به گزارش ایرنا، یکی از تجمع کنندگان با بیان اینکه آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی که قبل از سال 1391 سابقه تدریس دارند، جذب شده‌اند گفت: طبق اعلام آموزش و پروررش، دیگر آموزش دهندگان که بعد از این تاریخ در نهضت مشغول فعالیت شده‌اند، جذب نخواهند شد.
وی با انتقاد از سخنان وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه برنامه‌ای برای جذب این افراد نداریم، افزود: طبق اعلام آموزش و پرورش، شهرستان دزفول بیش از 700معلم نیاز دارد ولی تعداد نهضتی‌ها به 100 نفر هم نمی‌رسد که می‌توان با جذب این افراد بخشی از کمبودها را جبران کرد.
این آموزش دهنده نهضت سوادآموزی با بیان اینکه دوره‌های ضمن خدمت متعددی گذرانده‌ایم، گفت: ما با مدارک دانشگاهی کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دکتری، جوانی خود را برای آموزش بازماندگان تحصیل گذاشتیم ولی هیچ کس قدردان زحمات ما نیست.
وی افزود: برخی از معلمان با وجود بازنشستگی 2 شیفت در مدرسه تدریس میکنند که به طور قطع در شیفت دوم کارایی لازم را ندارند.
وی یکی دیگر از مشکلات آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی را کوچ‌رو بودن تعداد زیادی از سوادآموزان دانست و افزود: با توجه به اینکه دستمزد ما درصورت قبولی سوادآموز در امتحان داده می‌شود، اغلب هنگام برگزاری امتحان، سوادآموزان کوچ می‌کنند و زحمات ما بدون دستمزد می‌ماند.
یکی دیگر از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی با بیان اینکه برخی معلمان رسمی همزمان در چهار کلاس مجازی تدریس می‌کنند، گفت: اگر شرایط به حالت عادی برگردد و کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار شوند، معلوم نیست آموزش و پرورش چگونه می‌خواهد این کمبود نیرو را جبران کند.
وی با بیان اینکه ماهانه 700هزار تومان برای رفتن به نقاط دوردست کرایه داده‌ام، افزود: فقط به امید اینکه روزی در آموزش و پرورش استخدام شوم این مشکلات را به جان خریده‌ام چراکه دستمزد پرداختی به اندازه هزینه‌ها نیست.
وی ادامه داد: یکی از آموزش دهندگان هنگام رفتن به محل آموزش سوادآموزان در یک سانحه رانندگی دچار جراحت و خسارت 300 میلیون تومانی شد ولی هیچ کس پاسخگوی او نبود و کمکی به به او نکرد.