زندان ارومیه؛ اعتصاب غذای سه زندانی پس از ضرب و شتم توسط مسئولان زندان

27 اکتبر 2020

خبرگزاری هرانا – آرش علیزاده، داوود قاسم زاده، زندانی بیمار و بهاالدین قاسم زاده، کودک_مجرم محکوم به اعدام در زندان ارومیه شب گذشته توسط ماموران گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. این درگیری در پی اعتراض این زندانیان به عدم انجام تست ویروس کرونا علیرغم بروز نشانه‌های ابتلا در بهالدین قاسم زاده صورت گرفته است. نهایتا بهاالدین قاسم زاده و آقای علیزاده همراه با دستبند و پابند به سلول انفرادی منتقل شدند. همچنین این افراد از امروز سه‌شنبه ۶ آبان‌ماه با خواست ثبت شکایت از ماموران خاطی و اعزام بهاالدین قاسم زاده به بیمارستان خارج از زندان برای دادن تست کرونا و رسیدگی پزشکی اعتصاب غذا کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب دوشنبه ۵ آبان‌ماه ۱۳۹۹، آرش علیزاده، داوود قاسم زاده، زندانی بیمار و بهاالدین قاسم زاده، کودک_مجرم محکوم به اعدام در زندان ارومیه توسط ماموران گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

روز گذشته در پی بروز علائم ویروس کرونا در بدن بهالدین قاسم زاده، این زندانیان تقاضای انجام تست کرونا برای وی کردند که با بی‌وجهی مسئولان زندان روبه‌رو شد. در واکنش به این مسئله این افراد اقدام به آتش زدن قسمتی از بند امن کردند. یک منبع مطلع از شرایط این زندانیان در این خصوص به هرانا گفت: “پس از اعتراض، این افراد به سالن منتقل شدند. حمزه بروجنی، مدیرکل سازمان زندان‌های استان که در غیاب رئیس زندان به دلیل ابتلا به کرونا در آنجا حاضر شده، دستور انتقال این افراد به سلول انفرادی را داد. اما به علت مقاومت زندانیان در برابر انتقال به انفرادی، ماموران گارد زندان در مقابل چشمان بروجنی و محسنی معاون مدیرکل و کربلایی مسئول حفاظت سازمان، برادران قاسم زاده و آرش علیزاده را با باتوم و شوکر به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. بهالدین قاسم زاده و آقای علیزاده پس از ضرب و شتم با دستبند و پابند به سلول انفرادی منتقل شدند. در این درگیری حتی داوود قاسم زاده که از ناحیه پاها فلج است هم مورد ضرب و شتم شدیدی قرار گرفت و پاهایش تماما کبود شده و هنوز در بهداری بستری است”.