تجمع مربیان پیش دبستانی گرگان مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان گلستان

دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ـ ۲۶ اکتبر ۲۰۲۰

روز دوشنبه 5 آبان، جمعی از مربیان پیش دبستانی (بعد از سال 92)گلستان همزمان با همکارانشان در چند مرکز استان برای انعکاس صدای اعتراضشان مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان درشهرستان گرگان تجمع کردند.
به گزارش گلستان ما، ، این مربیان که از شهرستان های کلاله، گنبد،علی آباد کتول، مینودشت و آق قلا،رنج مسافت و دلهره سرایت بیماری کرونا را به جان خریده و با حضور در مرکز استان گلستان خواسته های خود را برای مسولان بازگو کرده اند و خواستار رسیدگی آنها شده اند.
یکی ازحاضرین دراین تجمع به خبرنگاریک رسانه محلی گفت::ما اغلب مربیان سال 92 به بعد هستیم که آقای وزیر آب پاکی را روی دستمان ریختند که قید استخدام را بزنند .
وی ادامه داد: امروز این مربیان به اینجا آمدیم که حرفمان را به وزیر برسانیم چرا که از همان ابتدا در سال 92 باید به ما اعلام می کردند و همه با امید استخدام درمدارس با حقوق کم و بیمه چند روزه فعالیت می کردیم.
این مربی پیش دبستان افزود: ما مانند سایر مربیان پیش دبستانی هستیم که در مدارس دولتی خدمت می کردیم، تمام شرایطشمان با قبلی ها از جمله بیمه و داشتن موسس و..یکسان است اما نمی دانیم چرا ما نباید استخدام شویم در صورتی همواره آموزش و پرورش با کمبود معلم مواجه است و از ما و امثال ما برای کمبودها استفاده می کنند.
وی تاکید کرد: ما خواستار تعیین قانونی برای جذب مان هستیم چرا که آموزش و پرورش استان می گوید تا قانون عوض نشود نمی شود امید به استخدام داشت.
این مربی گلستانی اضافه کرد: تنها در شهرستان علی آباد 80 تا 100 نفر مربی پیش دبستان با این شرایط داریم .
یکی از مربیان پیش دبستانی اوضاع شهرستان علی آباد کتول را بغرنج تر عنوان کرد و یادآورشد: درعلی آباد کتول حتی موسسی نداریم که در زیر مجموعه آن قرار گرفته و در ردیف معلمان با قانون آموزش و پرورش قرار بگیریم.