تجمع مربیان پیش دبستانی ارومیه مقابل اداره آموزش و پرورش آذربایجان ‌غربی


دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ـ ۲۶ اکتبر ۲۰۲۰

روز دوشنبه 5 آبان، جمعی از مربیان پیش دبستانی(بعد از سال 92) آذربایجان غربی برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم تبدیل وضعیت دست به تجمع مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش این استان در ارومیه زدند.
به گزارش ایرنا، رییس امور اداری اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: این نهاد، مشکلات مربیان پیش دبستانی استان را از طریق مراجع قانونی پیگیری می‌کند.
رسول موسی زاده روز دوشنبه در حاشیه حضور تعدادی از مربیان پیش دبستانی در مقابل اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مربیان پیش دبستانی هیچ قراردادی با آموزش و پرورش استان ندارند و براساس قراردادی که بین موسس و این افراد وجود دارد، مشغول به کار می‌شوند.
وی ادامه داد: طبق بخشنامه های موجود مربیانی که تا پایان خرداد سال ۱۳۹۱ مشغول به کار بودند و از منابع دولتی حقوق دریافت می‌کردند، جذب خواهند شد ولی برای مربیانی که بعد از این تاریخ فعالیت کرده‌اند، تصمیمی گرفته نشده‌است.
رییس امور اداری اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: موسس موظف است تمام حقوق مربیان فعلی را پرداخت کند ولی در این خصوص نیز مشکلاتی وجود دارد.
موسی زاده با بیان اینکه این موضوع از طریق سازمان تامین اجتماعی قابل پیگیری است، گفت: خواسته مربیان پیش دبستانی در جریان جمع شدن آنان مقابل آموزش و پرورش استان قانونی نبود ولی برخی موارد قابل پیگیری از طریق سازمان تامین اجتماعی است.