آمار جانگداز قربانيان كرونا در ۴۶۰ شهر از ۱۳۲ هزار و ۷۰۰ نفر گذشت

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ـ ۲۵ اکتبر ۲۰۲۰

عضو شورای عالی نظام پزشکی: بر اساس گزارشهای کادر درمان و آمار دفن شدگان، میزان مرگ و میر ۳ تا ۴ برابر آمار رسمی است

معاون وزیر بهداشت رژیم: ممکن است میزان مرگ و میر در روزها و ماه‌های آینده بیشتر بشود. بیش از ۵۰ میلیون مستعد مبتلا به ویروس هستند

زالی: آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در تهران سه رقمی شده، بستری شدگان از مرز ۶ هزار نفر گذشته و شمار بیماران بدحال روز به روز رو به افزایش است، این بالاترین رکورد تهران از آغاز اپیدمی کرونا تا به امروز است

رئیس يك بیمارستان تهران: تابحال این اتفاق را نداشتیم که بیماران در اورژانس فوت كنند، الآن بعضی روزها یک یا دو مرگ در اورژانس داریم

دانشگاه علوم پزشکی تهران: ۱۲ درصد کل مرگ‌های‌ ايران در دو هفته اخیر است در حاليكه این آمار در دنیا حدود ۶ و نیم درصد است یعنی تقریباً نصف آن. نسبت مرگ از كرونا در ايران نسبت به دنیا بالاتر است

سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز يكشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۴۶۰ شهر از ۱۳۲ هزار و ۷۰۰ نفر گذشت. شمار قربانيان در آذربایجان شرقی به ۴۶۸۶ نفر، در آذربایجان غربی به ۳۸۴۱ نفر، در البرز به ۳۶۷۸نفر، در اصفهان به ۷۲۲۲ نفر، در تهران به ۳۱۹۹۱ نفر، در خراسان جنوبی به ۱۰۳۴ نفر، در خراسان رضوی به ۹۹۲۲ نفر، در خراسان شمالی به ۲۲۵۹ نفر، در خوزستان به ۸۱۱۳ نفر، در زنجان به ۱۲۵۰ نفر، در فارس به ۳۴۷۱ نفر، در قم به ۵۷۳۵ نفر، در کرمان به ۲۰۶۵ نفر، در گلستان به ۳۶۸۶ نفر، درگیلان به ۵۰۷۶ نفر، در مازندران به ۵۸۱۲ نفر، در مرکزی به ۱۸۵۲ نفر و در همدان به ۳۵۷۰ نفر رسيده است.
حسین قشلاقی، عضو شورای عالی نظام پزشکی گفت: «شرایط کنونی از مدت ها قبل از سوی کارشناسان پیش بینی شده و هشدارهای لازم داده شده بود. میزان مرگ و میر واقعی قابل کتمان نیست و وزارت بهداشت صرفاً مواردی را که تست مثبت دارند در آمار فوت شدگان محسوب می کند... بر اساس گزارش های میدانی کادر درمان و همچنین با بررسی آمار دفن شدگان، می توان گفت میزان مرگ و میر کرونا در کشور حدود ۳ تا ۴ برابر آمار رسمی است. عدم اطلاع رسانی شفاف و دقیق وضعیت موجود این بیماری در کشور و صرفاً اعلام وضعیت زرد یا قرمز در شهرها، اشتباهی خطرناک و غیر قابل جبران و از دلایل مهم افزایش مبتلایان و فوت شدگان است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴ آبان).
ملک‌زاده معاون وزیر بهداشت رژیم: «ما زمستان و سردی هوا را در پیش داریم و نگرانی خیلی جدی وجود دارد که ممکن است میزان مرگ و میر ما در روزهای و ماه‌های آینده بیشتر بشود. ما بیشتر از ۵۰ میلیون از جمعیت کشورمان هنوز مستعد مبتلا به این ویروس هستند» (تلویزیون رژیم ۳ آبان).

در تهران، زالی رییس ستاد کرونا گفت: «آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا در تهران سه رقمی شده، بستری شدگان از مرز ۶ هزار نفر گذشته و شمار بیماران بدحال روز به روز رو به افزایش است، این بالاترین رکورد تهران از آغاز اپیدمی کرونا تا به امروز است... شرایط فعلی اقتضا می‌کند که همه دستگاه‌ها با فرض یک آرایش شبه جنگی، وارد میدان شوند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴ آبان).
صادق نیت رئیس بیمارستان خمینی گفت: « طی هشت ماه گذشته این اتفاق را نداشتیم که بیماران در اورژانس به مرحله‌ای برسند که جانشان را از دست بدهند. خیلی از بیماران وقتی به بیمارستان مراجعه می‌کنند بلافاصله نیاز به بخش ویژه دارند. بخشهای ویژه معمولاً خیلی زود پر می‌شوند و دیر تخلیه می‌شود و مرگ و میر به‌شدت بالاتر می‌رود بگونه‌ای که ما الآن بعضی روزها هست که روزی یک یا دو مرگ در اورژانس داریم و این نگرانی هستش که الآن وجود دارد».
یونسیان استاد اپیدمیولوژی دانشگاه پزشکی تهران گفت: «در دو هفته اخیر ما ۱۲ درصد کل مرگ‌های‌مان را داشتیم این آمار در دنیا حدود ۶ و نیم درصد است. یعنی تقریباً نصف آن. در واقع ما نسبت مرگ هایمان نسبت به دنیا بالاتر هست» (تلویزیون رژیم ۳ آبان).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «تعداد کل بیمارانی که به جز کاشان و آران و بیدگل با تشخیص کرونا بستری هستند ۱۷۷۸ نفر است که از این تعداد ۳۵۸ نفر وضعیت وخیم‌تری دارند و در ICU هستند. طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ فوت شده در استان» داشتيم(خبرگزاری ایمنا ۴ آبان).

در زنجان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «فوتی ها کرونا در زنجان به شدت افزایش یافته است. تعداد بسترها طی هفته گذشته از ۴۰۰ به ۵۵۰ نفر رسیده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۴ آبان).

در قم، «رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به فوت ۱۸ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته گفت: ۶۰۱ بیمار کرونایی در قم بستری هستند که ۱۵۲ نفر از آن ها در بخش مراقبت های ویژه بستری شده اند.» (جوان ارگان سپاه پاسداران ۴ آبان)