ادامه تجمع مربیان پیش ‌دبستانی یاسوج

پنجشنبه اول آبان ۱۳۹۹ ـ ۲۲ اکتبر ۲۰۲۰

روز پنجشنبه اول آبان،جمعی از مربیان پیش دبستانی یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد درادامه اعتراضاتشان نسبت به بلاتکلیفی استخدامی دست به تجمع مقبل دفتربهارستان نشین ازبویراحمد، دنا و مارگون زدند.
به گزارش فصل جنوب، یکی از مربیان پیش دبستانی حاضر در این تجمع گفت: بیشتر مربیان پیش دبستانی استان از سال 82تا85 بدون هیچ کد پرسنلی، بیمه و حمایتی از سوی آموزش و پرورش مشغول به کار بوده اند و بعنوان نیروی آزاد از ما استفاده می کنند.
وی افزود: در بیشتر استان‌های کشور مربیان پیش دبستانی استخدام آموزش و پرورش شدند اما در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهانه نداشتن کد هیچ حمایتی در این زمینه از ما نشده است.
این مربی پیش دبستانی معترض ادامه داد: سال 95 فراخوان زده شد و مربیان پیش دبستانی استخدام شوند در این استان به این بهانه که نیروی پیش دبستانی دولتی نداریم این موضوع را پیگیری نکردند بلکه کتمان کردند. از مسئولان استانی بخصوص مدیرکل آموزش و پرورش انتظار داریم که این موضوع را پیگیری کنند تا ما به حق خودمان برسیم.
وی تصریح کرد: حدود 800مربی پیش دبستانی در سطح استان وجود دارد که180 نفر از این مربیان مربوط به قبل از سال 92 هستند.
یکی دیگر از این مربیان پیش دبتانی حاضر درتجمع گفت: خواستار حل مشکل مربیان پیش دبستانی استان کهگیلویه و بویراحمد از وزیر آموزش و پرورش هستیم .
وی افزود: از سازمان بازرسی و دیوان عدالت اداری درخواست داریم به این مساله ورود کنند تا حق ما ضایع نشود.