آمار قربانيان كرونا در 323 شهر از 44 هزار و 800 نفر بيشتر است


دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ـ ۲۷ می ۲۰۲۰


مراجعه 52750 بيمار كرونايي به 5 بيمارستان از 138 بيمارستان در تهران و جان باختن 1501 نفر از آنها


سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز چهارشنبه 7 خرداد ۱۳۹۹ اعلام كرد، آمار جانگداز جانباختگان كرونا در 323 شهر ايران از 44 هزار و 800 نفر بيشتر است. شمار قربانيان در آذربايجان شرقي به 1610 نفر، در آذربايجان غربي به 1280 نفر، در خوزستان به 3495 نفر، در سيستان و بلوچستان به 1420 نفر، در قم به 3470 نفر و در لرستان به 1405 نفر رسيده است.
در تهران شمار قربانيان قطعاً از 7300 نفر بيشتر است. از اول اسفند تا روز 5 خرداد به پنج بيمارستان از 138 بيمارستاني كه در استان تهران بيمار كرونايي مي پذيرند، 52570 بيمار كرونايي مراجعه و 1501 نفر از آنها فقط در اين پنج بيمارستان جان باخته اند: بيمارستان امام حسين با 25000 مراجعه بيمار كرونايي و 779 فوت، بيمارستان شهداي گمنام ميدان خراسان با 11750 مراجعه و 291 فوت، بيمارستان مدرس با 11650 مراجعه و 251 فوت، بيمارستان طالقاني با 1170 مراجعه و 85 فوت و بيمارستان سجاد در شهريار تهران با 3000 مراجعه بيمار كرونايي و حداقل 95 فوت. ارقام هولناك جان باختگان در تهران در حالي است كه استاندار تهران روز گذشته گفت: «میانگین فوت شدگان کرونا در کشور ۵/۸ (درصد) و در استان تهران ۵/۳ (درصد) است »(ايلنا 6 خرداد).
در شرايطي كه بسياري از كارگزاران رژيم علناً از كمبود تخت و كادر درماني و الزامات پزشكي شاكي هستند، روحاني امروز بار ديگر با وقاحت گفت: «در ماجرای کرونا ایران در لیست کشورهای موفق در مبارزه با این ویروس خطرناک قرار گرفته...در این حادثة سخت ویروس عالمگیر، ما نه دغدغه‌ای از لحاظ تخت بیمارستانی داشتیم و نه دغدغه‌ای نسبت به تختهای ویژه و آی‌سی‌یو داشتیم و نه برای تنفس مصنوعی».
ديروز معاون دانشگاه علوم پزشکی دزفول با اشاره به ابتلای۶۰ نفر از پرسنل بیمارستان بزرگ دزفول گفت:«کادر درمان به شدت تحت فشار هستند. شهرستان دزفول پس از اهواز دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در استان خوزستان است»(خبرگزاري حكومتي مهر).
در خوزستان نماینده ویژه وزیر بهداشت مهم‌ترین علت موج جدید کرونا در این استان را بازگشایی مراکز خدماتی عمومی و بازارها و بازگشت مردم به شرایط عادی زندگی بعد از 23 فروردین ماه عنوان کرد و افزود:« از ۴ اردیبهشت ماه به یکباره متوجه رشد تعداد مبتلایان در استان شدیم و از نیمه اردیبهشت ماه به بعد این تعداد به حدی زیاد شد که خوزستان بعد از تهران ثبت موارد ابتلای جدید را به خود اختصاص داد» (افشار-روزنامه ايران 7 خرداد).
در قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در مرحله مدیریت و کنترل بیماری کرونا در استان قم هستیم و هنوز به مرحله مهار نرسیدیم »(خبرگزاري سپاه پاسداران 7 خرداد).
يك عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر در وزارت بهداشت رژيم گفت: «از بین بیماران کرونا که به بیمارستان می آیند ۱۲ درصد»و «۵۰ درصد بیماران كرونا که به بخش مراقبت های ویژه می آیند فوت می کنند»(مرداني -ايرنا 7 خرداد).
در مشهد مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گفت: «مشهد از نظر شیوع کرونا دوباره در وضعیت قرمز قرار گرفته است. این در حالی است که مشهد به وضعیت سفید در حال نزدیک‌شدن بود اما از روز گذشته مجدداً در وضعیت قرمز است»(شرق 6 خرداد).
در بندرعباس رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: «در صورت ادامه روند ابتلا کنونی به کرونا در هرمزگان، ممکن است از ادامه فعالیت برخی اماکن جلوگیری می شود. اکنون ۲۸بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری‌اند»(ايسنا 7 خرداد).
یک عضو ستاد کرونا در تهران گفت با توجه به اينكه «در حال حاضر اپیدمی کووید ۱۹ در ۱۰ استان کشور روند صعودی دارد، بازگشایی کسب ‌وکارهای پرخطر ... براساس شاخص‌های اپیدمیولوژی بسیار خطرناک بوده و به هیچ وجه قابل دفاع نیست»(ايرنا 6 خرداد).
در حاليكه كارگزاران و متخصصان رژيم از افزايش ابتلا و جان باختگان در بوشهر صحبت ميكنند سركرده نيروي انتظامی استان بوشهر از اقدامات سركوبگرانه براي مخفي نگهداشتن آمار واقعي خبر داد و گفت: «75 نفر از مدیران کانال‌‌ها و سایت‌ها که اقدام به انتشار اخبار خلاف واقع در فضای مجازی درباره ویروس کرونا کرده بودند پلیس فتای استان بوشهر به این مدیران تذکر لازم ارائه کرد. با تلاش مأموران پلیس فتای استان بوشهر 30 نفر از انتشار دهندگان شایعات در خصوص ویروس کرونا در فضای مجازی استان بوشهر شناسایی و تحویل دادسرا شدند. پلیس فتا به صورت 24 ساعته با تشکیل تیم‌های رصد، کار بررسی سایت‌ها و فضای مجازی را برعهده دارد»( خبرگزاري سپاه پاسداران7 خرداد).