اعلام وضعیت قرمز در مهاباد

خبرگزاری صدا و سیما
افزایش روز افزون آمار مبتلایان به کرونا در مهاباد شهرستان مهاباد را در یکی از چهار شهر وضعیت قرمز استان قرار داده است.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان مهاباد در جلسه ستاد پیشگیری ومقابله با کرونا ویروس شهرستان مهاباد برلزوم بیماریابی ونمونه گیری بیشتر و تشدید نظارت بر وضعیت بیماران کرونایی تاکید کرد و افزود: مقابله با کرونا نیازمند عزم عمومی است و همه مردم در این رابطه مسوول هستند و باید مسوولانه رفتار کنند.

دکتر بهزاد با اشاره به اینکه هم اکنون شهرهای مهاباد،ارومیه، خوی و سردشت در وضعیت قرمز هستند تاکید کرد: حضور بیماران کرونا مثبت در سطح شهر تهدید علیه سلامت عمومی است و جرم محسوب شده و با موافقت دادستان با آنها برخورد قضایی خواهد شد.

رسیدگی به وضعیت دست فروشان مواد خوراکی دستور کار دوم ستاد پیشگیری ومقابله با کرونا ویروس شهرستان مهاباد بود که مقرر شد کارگروهی متشکل از شهرداری، بهداشت محیط واداره صنعت معدن وتجارت تشکیل شود و پس از بررسی واطمینان از رعایت موارد بهداشتی توسط این دست فروشها اجازه از سرگیری فعالیت به آنها داده شود.

تشدید نظارت بر اماکن پرخطر وافزایش نظارت بربازار، لزوم استفاده از ماسک در ادارات دولتی و اماکن خصوصی، استفاده بیشتر از ظرفیت صداوسیما برای آموزش خودمراقبتی به مردم و عدم ارجاع بیماران کرونایی به منزل که محل مناسبی برای اقامت ندارند از مهمترین مصوبات این نشست بود.