رئیس سنی: مجلس یازدهم مجلس ولایت است

بهارنیوز/ ایرنا
حجت الاسالم سیدرضا تقوی، رئیس سنی مجلس در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم رییس سنی مجلس در نطق خود در آیین افتتاحیه گفت: ... از مردم شریف انقلاب اسلامی که در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی یک بار دیگر اخلاص و ایمان خود را به نمایش گذاشتند و با انتخاب نمایندگان خویش مجلس یازدهم را شکل بخشیدند و از همه دست اندر کاران انتخابات اعم از شورای نگهبان، وزارت کشور، نیروی انتظامی، بسیجیان دریادل و نظامیان تشکر می کنیم.
...
وی گفت: مجلس یازدهم مجلس ولایت است، این مجلس ولایت و ولایتمداری را با دستورالعمل های اداری به دست نیاورده، ولایت را بر اساس اعتقادش به دست آورده و ولایت فقیه را در راستای غدیر می داند. من رهبر انقلاب را اینطور شناخته و توصیف می کنم؛ او مجموعه‌ای از خصلت های زیبا را با خود دارد و آنچه خوبان دارند به تنهایی دارد؛ رجای رجایی، هنروری باهنر، طهارت مطهری، قداست قدوسی، شرافت اشرفی، راست قامتی بهشتی و همه خوبی های خمینی را دارد یعنی او آیت الله العظمی امام خامنه ای.
...
تقوی گفت: ما دنبال حاشیه سازی نیستیم و به حاشیه سازان متذکر می شویم که تلاش نکنند ما را به حاشیه ببرند، ما می خواهیم در زندگی مردم تاثیرگذار باشیم. اجازه دهید مجلس با همین ترکیب در راس امور باشد، ما وکیل الدوله و معاند دوله نیستیم بلکه می خواهیم برای حل مشکلات مردم با وحدت و یکپارچگی پشت سر رهبر انقلاب دست در دست هم دهیم و مشکلات کشور را حل کنیم. شاخص ما نمایندگان مجلس یازدهم عمل به قانون و تعامل با قواست و صد البته نقد منصفانه و نگاه واقع بینانه اصلاح امور را شدت می بخشد. ما از حداکثر اختیارات خود برای عمل به قانون استفاده می کنیم.
...