تحمع اهالی چهارمحال ‌وبختیاری و چرمهین استان اصفهان


سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ـ ۲۶ می ۲۰۲۰

روز سه شنبه 6 خرداد،جمعی از اهالی چهارمحال‌وبختیاری و چرمهین استان اصفهان برای اعتراض نسبت به انتقال آب انتقال آب از چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی ایران (احداث تونل بهشت‌آباد) در فرخ شهر تجمع کردند.
به گزارش ایسنا، معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی با عناوین «ما خواستار رسیدگی فوری قوه قضاییه به شکایت مردمی از پروژه بهشت‌آباد هستیم» مخالفت خود را با این پروژه نشان دادند.
حامد فروزنده، شهردار فرخشهر در این رابطه گفت: “خواسته مردم از مسئولان استانی و کشور، توزیع متوازن آب است. انتقال آب باید به گونه‌ای باشد که هیچ‌گونه آسیبی به مردم و محیط‌زیست چهارمحال‌وبختیاری وارد نشود”.
شهردار فرخشهر با اشاره به اینکه کشاورزی و دامداری شغل اصلی مردم چهارمحال‌وبختیاری است، تاکید کرد: “نباید با انتقال آب بهشت‌آباد معیشت مردم این استان را به خطر بیندازیم”.
فریدون استکی، رئیس کمیته صیانت از چهارمحال‌وبختیاری نیز در خصوص حفر تونل بهشت‌آباد، اظهار کرد: “انتظار داریم مسئولین سه قوه به وظایف خود در رابطه با حمایت از مردم و محیط‌زیست عمل کنند”.
وی خاطرنشان کرد: “امکانات کشور باید به صورت عادلانه در بین استان‌ها توزیع شود که این امکانات شامل آب نیز می‌شود. حقوق عامه مردم این استان نباید با احداث تونل بهشت‌آباد زیر پا گذاشته شود”.
بهشت‌آباد عنوانی است که برای انتقال آب از چهارمحال و بختیاری به فلات مرکزی ایران به کار برده می‌شود.