پرستاران گیلانی از وزارت بهداشت شکایت می کنند

(تیتر از جنگ خبر)
ایلنا
پرستاران گیلان از تمهیداتی برای اقامه دعوی به دیوان عدالت اداری و ادارات کار و ارائه مستندات برای اقدام غیرقانونی وزارت بهداشت و درمان مبنی بر انعقاد قرارداد ۸۹ روزه در ایام کرونایی به ایلنا خبر دادند.
این روزها ۵۳۶ پرستار داوطلبِ گیلانی با اتمام ۸۹ روز کار سخت در مرکز بحران کرونا و در یکی از شهرهای وضعیت قرمز، بیم بیکار شدن دارند اما اراده کرده‌اند که از مطالبات خود نگذرند و مراحل قانونی و مطالبه‌گری را طی کنند. پرستاران گیلان از تمهیداتی برای اقامه دعوی به دیوان عدالت اداری و ارائه مستندات برای اقدام غیرقانونی وزارت بهداشت و درمان به ایلنا خبر دادند.
...
پرستاران طی این مدت با برگزاری اعتراض مقابل دانشگاه علوم پزشکی گیلان و انتخاب ۱۰ نماینده برای پیگیری مطالباتشان اعتراضات خود را ادامه داده‌اند. در این زمینه پرستاران گیلانی، بهتر از پرستاران داوطلب مازندران عمل کردند، چون متحد عمل کرده و هیچکدام حاضر به امضای قرارداد ۸۹ روزه نشدند.

به گفته محمد حسین پور (فعال صنفی پرستاری و پرستار شاغل در گیلان)؛ پرستاران داوطلب مازندران که با قرارداد ۸۵ روزه استخدام شده بودند و قرارداد را امضا کرده بودند، اخیراً طی نامه‌ای از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای تسویه حساب و اخذ رسید کتبی در دستور کار قرار گرفتند. در این نامه که در اختیار ایلنا قرار گرفته است، مبنای این اقدام دانشگاه، ردیف ه بند ۱۸ مصوبه مورخ۱۴ بهمن ۹۸ هیئت امنای دانشگاه و مصوبات سومین جلسه ستاد فرماندهی کنترل همه‌گیری کرونا دانشگاه مورخ ۳۱ فروردین اعلام شده است. به این ترتیب پرستاران مازندرانی عملاً کمترین دستاویز خود را از دست دادند.

اما طبق اظهارات حسین پور؛ پرستاران گیلانی نه تنها حاضر نشدند این نوع از قرارداد را امضا کنند، بلکه اکنون مدارکی مبنی بر فراخوان شرکتی نیز دارند که باعث می‌شود، استناداتی برای کسب رای به نفع خودشان در دیوان عدالت اداری داشته باشند.
...
کیانوش جهانپور (سخنگوی وزارت بهداشت و درمان) اخیراً درباره سرنوشت استخدام قرارداد پرستاران ۸۹ روزه، گفت: زمانی قرار شد پرستارانی که اشتغال نداشتند در قالب قراردادهای ۸۹ روزه به کار گرفته شوند. این قراردادها کاملا قانونی است. اینکه این قراردادها تمدید شود، در حدود اختیارات وزارت بهداشت نیست .
...
محمد حسین پور می‌گوید: پرستاران شرکتی مشکلات زیادی دارند اما پرستار قرارداد ۸۹ روزه همان شرایط حداقلی نیروی کار شرکتی را هم ندارند. به عنوان نمونه قانون ارتقای بهره‌وری در خصوص ساعات کار برای پرستار شرکتی اعمال می‌شود اما برای پرستار ۸۹ روزه چنین نیست. این دو قرارداد به لحاظ دستمزد نیز تفاوت‌هایی دارند.

هرچه هست سرنوشت کار به مراجع قضایی و ادارات کار و همت و اتحاد پرستاران گیلانی بستگی دارد. پرستاران در عین اینکه مسائل را از طریق نمایندگانی که این روزها انتخاب کرده‌ا‌ند در جلسه‌ای با معاونت منابع انسانی وزارت بهداشت و درمان دنبال کرده‌اند، به زودی از طریق قانون نیز وارد عمل می‌شوند تا طرفین مستندات خود را ارائه کنند.