پلیس با گلوله ساچمه ‌ای تجمع معترضان به قطع آب در غیزانیه اهواز را بر هم زد


رادیو فردا
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ـ ۲۳ می ۲۰۲۰


روز شنبه 3 خرداد، آب شرب منطقه غيزانيه راقطع كردند ومردم به نشانه اعتراض جاده اصلى رامسدودكردند.سپس نيروهاى امنيتى به مردم هجوم آورده و مردم رامورد ضرب وشتم قرار دادند كه بنا به گزارش اوليه بين معترضين چندين شهروند از جمله يك كودك مجروح شدند.
مأموران پلیس با شلیک «گلوله‌های ساچمه‌ای» تجمع در غیزانیه اهواز را که در اعتراض به قطع آب آشامیدنی برگزار شده بود بر هم زدند؛ همزمان در تجمعی دیگر نیز نیروهای یگان ویژه به کارگران معترض شهرداری اهواز حمله کردند.
به گفته شماری از رسانه‌های محلی و کاربران شبکه‌های اجتماعی، ساکنان منطقه غیزانیه در ۴۵ کیلومتری اهواز روز شنبه سوم خرداد در اعتراض به قطع آب در برابر بخشداری تجمع کردند.
سرهنگ محسن دالوند، فرمانده انتظامی اهواز، این تجمع را «غیرقانونی» خوانده و گفته است پس از آنکه معترضان اقدام جاده اهواز- رامهرمز- امیدیه کردند، «پلیس برای جلوگیری از این کار وارد عمل شد».
بر اساس گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی اهواز همچنین مدعی شده شماری از معترضان که اقدام به مسدود کردن جاده کرده بودند «با سنگ و چوب به مأموران حمله‌ور شدند» و پس از آن «پلیس با استفاده از سلاح ساچمه‌ای پلاستیکی ضد شورش، دو نفر از تجمع‌کنندگان را به صورت سطحی مجروح و بازداشت کرد».