آمار قربانيان كرونا در ۳۲۰ شهر بيش از ۴۳ هزار و ۸۰۰ نفر است


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ـ ۲۳ می ۲۰۲۰

سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز شنبه سوم خرداد ۱۳۹۹ اعلام كرد، آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۳۲۰ شهر ايران به بيش از ۴۳ هزار و ۸۰۰ نفر رسيده است. شمار قربانيان در خراسان رضوي دست كم ۳۰۸۵ نفر، در خوزستان ۳۲۷۰ نفر، در فارس ۱۰۵۰ نفر، در قزوين ۵۰۵ نفر، در كردستان ۸۲۶ نفر، در كرمان ۵۳۸ نفر و در لرستان ۱۳۱۵ نفر است.

در حاليكه حتي وزارت بهداشت رژيم تصريح ميكند هيچ استان سفيدي وجود ندارد و اكثر مراكز استانها در وضعيت قرمز بسر مي برند، روحاني امروز در ستاد كرونا گفت: «از دهم خردادماه همه کارمندان اداری به محل خدمت خود حاضر می شوند و آن درصدی که قبلاً...گفته بودیم کمتر بیایند، بنابراین این محدودیت برداشته می‌شود». رئيس جمهور رژيم افزود: «اماکن مقدس و صحن‌ها...از فردای عید فطر با همین دستورالعمل‌ها (وزارت بهداشت) گشایش می‌یابد». وي كه از افشاي واقعيتهاي فاجعه كرونا خشمگين بود گفت: «عده ای در کشور دنبال هراس افکنی بیماری کرونا هستند که نباید بپذیریم».

اما وزير بهداشت رژيم امروز گفت: «ما خیزهای جدیدی از بیماری در استان‌های گرمسیر را مشاهده می‌کنیم...در خوزستان اوضاع مطلوب ما نیست... با استانداران همجوار خوزستان یعنی چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد صحبت کرده‌ایم و هشدارهای لازم در خصوص شیوع مجدد بیماری را به آنها داده‌ایم...مواردی را در سیستان و بلوچستان در روستای نجف‌آباد خاش مشاهده کریم که زنگ خطری را برای ما ایجاد کرد» (همشهري ۳ خرداد).

سخنگوي وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: «وضعیت استان خوزستان، همچنان قرمز است». او تلويحا بر ساختگي بودن آمار اذعان كرد و گفت: «آمار مبتلایان بسیار بیشتر از یک درصد شهروندان را شامل می شود...باید آزمایش‌های علمی‌تری انجام شود...در ایران هنوز چنین مطالعاتی انجام نشده است. اما با این وجود به نظر می رسد همانطور که آقای وزیر هم گفته بودند، آمار مبتلایان به ۱۰ درصد جامعه هم نرسیده است» (موج ۳ خرداد).

به اين ترتيب آمار واقعي مبتلايان طبق تصريحات و اشارات وزارت بهداشت «بسيار بيشتر» از ۸۵۰ هزار نفر است اما به ۵/۸ ميليون نفر نرسيده و چيزي بين اين دو رقم است. در عين‌حال همين سخنگوي وزارت بهداشت امروز آمار متبلايان را ۱۳۳ هزار و ۵۲۱ نفر اعلام كرد. يعني آمار مهندسي شده ۵/۶ تا ۶۵ برابر كمتر از واقعيت است. واقعيتي كه رژيم بشدت آن را مخفي نگه ميدارد و مي‌خواهد همه را در اين باره گم و گيج نگه دارد.

استاندار لرستان گفت: «هر روز در برخی از شهرستان‌ها افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را داریم...در حال حاضر در دو شهرستان بروجرد و دلفان گزارشات خوبی واصل نشده است، آمار مبتلایان در این دو شهرستان نسبتاً بیشتر است» ( خبرگزاري حكومتي مهر ۳ خرداد).

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: «با افزایش مبتلايان درجنوب استان کرمان، این منطقه در مرز وضع قرمز کرونا قرار گرفته است» (خبرگزاري صدا و سيماي رژيم ۳ خرداد).

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: «وقتی شمار افراد مثبت بالا برود احتمال دارد موارد بستری هفته آینده نیز بیشتر شود و این پیام خوبی نیست. در سه ماه گذشته از شیوع کرونا در این استان، هفت هزار نفر به دلیل بیماری‌های حاد تنفسی به بیمارستان مراجعه کرده‌اند». معاون اين دانشگاه نيز گفت: «برخلاف گذشته که تنها ۴ تا ۵ درصد آزمایش‌ها مثبت اعلام می‌شد امروز بیش از ۵۰ درصد آزمایش‌ها مثبت است و این روند صعودی بیماری در استان بوشهر را نشان می‌دهد» (ايرنا ۳ خرداد).

خبرگزاري رسمي رژيم نوشته است: «تا آخر فروردین ماه شمار بیماران کرونا مثبت آن به ۱۰۰ نفر نمی‌رسید اما با اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند و لغو محدودیت‌ها ... روزانه بین ۲۰ تا ۷۹ نفر با نتیجه آزمایش مثبت به شمار آنها افزوده می‌شود».

رسانه هاي حكومتي از خواست مردم براي تغيير ابراز نگراني ميكنند. يك رسانه حكومتي امروز نوشت: «قطعاً تغييرات اجتماعي و سياسي و اقتصادي‌اي در اين دوران و پس از سپري شدن اپيدمي خطرناک کرونا شامل حال ما خواهد شد.. فرصت ما بسيار محدود است» (آرمان ۳ خرداد).