حسن روحانی: مراکز مذهبی از فردا باز است/ عده‌ای به دنبال هراس افکنی هستند

(تیتر از جنگ خبر)
خبرگزاری صدا و سیما
آقای روحانی رئیس جمهور در ادامه جلسه ستاد مقابله با کرونا، با اشاره به تصمیمات جلسه امروز این ستاد، اظهار داشت: یک بخش، مربوط به بخش فرهنگی جامعه می‌شود؛ از جمله بازگشایی اماکن مقدس و صحن‌ها که البته در جلسه پیش هم این مورد را اعلام کرده بودیم، اما مصوبه تغییراتی داشت.

رئیس جمهور ادامه داد: در مصوبه قبلی، قرار بود صبح ها، حرم‌ها باز شود، دو مرتبه نزدیک ظهر بسته شود و باز بعد از ظهر باز شود. اما کسانی که تولیت این حرم‌ها را برعهده دارند گفتند، اجرای این مصوبه سخت است.

آقای روحانی با اشاره به دلایل بازگشایی دو بخشی حرم‌ها در تصمیم اول، گفت: بنا بود با این تصمیم، هنگام ظهر نماز جماعت و اجتماعات برقرار نشود. تولیت این آستان‌های مقدس هم گفتند، ما می‌توانیم طوری مدیریت کنیم که این نماز‌های جماعت و اجتماعات برگزار نشود.

رئیس جمهور اضافه کرد: بنابراین ما صبح یک ساعت بعد از طلوع آفتاب صحن‌ها را باز می‌کنیم و یک ساعت قبل از غروب آفتاب صحن‌ها را می‌بندیم و در این مدتی هم که حرم‌ها باز است، مردم را هدایت می‌کنند که زیارت را انجام دهند، توقف شان هم طولانی نباشد و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌ها را هم رعایت کنند.

آقای روحانی همچنین اعلام کرد: این بازگشایی از فردا که روز عید فطر است، با رعایت تمام دستورالعمل‌ها صورت می‌گیرد.
...
آقای روحانی در ادامه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، افزود: در زمینه بیماری کرونا، تقریبا می‌توانیم بگوییم از سه مرحله عبور کرده ایم و البته در برخی از مناطق ممکن است هنوز در مرحله سوم باشیم، ولی کم کم وارد مرحله چهارم می‌شویم.
...
وی افزود: اکنون ۱۰ استان ما تقریبا شرایط خوبی دارند و در مرحله مهار هستند و امیدواریم به تدریج استان‌های دیگر هم اضافه شوند.
...
آقای حسن روحانی در ادامه سخنان خود در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، تصریح کرد: من خدمت مردم عزیز تاکید می‌کنم؛ عده‌ای به دنبال هراس افکنی هستند، این را نباید، بپذیریم.

رئیس جمهور ادامه داد: بعضی می‌خواهند فضای روانی جامعه را نا امن کنند، برخی می‌خواهند به مردم القا کنند که وضعیت کشور غیر قابل بازگشت است و شرایط بسیار سختی پیش آمده که نمی‌توانیم از آن عبور کنیم، چرا که به واکسن نیاز داریم و امسال بعید است به دستمان برسد.


...