آمار روزانه مسافران مترو تهران از ۸۰۰ هزار نفر عبور کرد/ گران شدن دوباره بلیت

(تیتر از جنگ خبر)
ایرنا
مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با بیان اینکه آمار مسافران در شرایط عادی(قبل از ورود ویروس کرونا ) روزانه یک میلیون نفر بود اما در ماه های اخیر کاهش محسوسی یافته بود افزود: حجم تردد مسافر این ناوگان روزانه رو به افزایش است و تعداد مسافران روزانه مترو هم اکنون از مرز ۸۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

«فرنوش نوبخت» روز جمعه گفت: پس از تعطیلات نوروزی و پس از فعالیت دوسوم از کارمندان و همچنین بازگشایی اصناف میزان مسافران از نیمه دوم اردیبهشت حدود ۴۰ درصد افزایش یافت.

به گفته وی، در نیمه دوم فروردین میزان مسافران روزانه از حدود ۱۰۰ هزار نفر به ۳۰۰ هزار نفر افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت مترو تهران و حومه خاطرنشان کرد: در هفته های اخیر نیز این روند افزایش داشته و در حال حاضر میزان روزانه مسافران مترو از مرز ۸۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح ترافیک قطعا شاهد افزایش مسافران مترو خواهیم بود گفت: این ناوگان با تمام ظرفیت آماده خدمت رسانی به شهروندان است و با رعایت پروتکل های بهداشتی این خدمات در حال انجام است.

به گفته وی، هم اکنون در ۱۲۷ ایستگاه مترو تهران و حومه عرضه ماسک ارزان قیمت در دستور کار قرار دارد و همچنین ضدعفونی کردن واگن های مترو نیز طبق برنامه و بصورت منظم در حال انجام است.

نرخ جدید بلیت های مترو اعمال شد

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه از اعمال قیمت های جدید بلیت مترو خبر داد و گفت: این افزایش قیمت از روز گذشته (پنجشنبه) اجرا شد.

وی ادامه داد: قیمت بلیت تک سفره از یک هزار و ۲۰۰ به یک هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت که البته این بلیت مخصوص استفاده در تمامی خطوط مترو تهران به جز ایستگاه‌های هشتگرد، حومه ای و فرودگاه امام خمینی (ره) است.

نوبخت خاطرنشان کرد: قیمت بلیت تک سفره حومه یک هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده و مسافران ایستگاه‌های گلشهر محمدشهر، کرج، اتمسفر و گرمدره در خط ۵ باید در هنگام سفر از این بلیت استفاده کنند.
...