آمار قربانيان كرونا در 319 شهر بيش از 43هزار و 300 است

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
پنجشنبه اول خرداد ۱۳۹۹ ـ ۲۱ می ۲۰۲۰

روحاني و وزير بهداشت او مردم را مقصر اوج گيري مجدد كرونا در برخي استانها مي‌دانند

رژيم بخاطر وخامت وضعيت بساط نمايشات مسخره روز قدس را جمع كرد
سخنگوي وزارت بهداشت گفت آنچه تحت عنوان كاروان خودرويي هم بود منتفي شده است

سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز پنجشنبه اول خرداد ۱۳۹۹ اعلام كرد، آمار جانگداز جانباختگان كرونا در 319 شهر ايران به بيش از 43 هزار و 300 نفر رسيده است. شمار قربانيان در آذربايجان شرقي به 1520 نفر، در خراسان رضوي به 3060 نفر، در خوزستان به 3125 نفر، در سيستان و بلوچستان به 1330 نفر، در كردستان به 815 نفر، در لرستان 1265 نفر و در همدان به 1266 نفر رسيده است.
ابعاد فاجعه به حدي است كه امروز معاون وزارت بهداشت اذعان كرد: «حدود 10 هزار نفر از کادر پزشکی کشور به کرونا مبتلا شدند» (جان بابايي-ايلنا اول خرداد). از اين آمار بخوبي مي توان فهميد كه آمار رسمي مبتلايان و قربانيان تا چه اندازه دروغ و مهندسي شده است.
در حاليكه شمار مبتلايان حتي طبق آمار مهندسي شده وزارت بهداشت مستمرا بالاتر ميرود و امروز به 2392 نفر رسيده است، روحاني روز گذشته « از روند کاهشی شیوع کرونا و رسیدن به آستانه مرحله مهار» داد سخن مي‌داد و وقيحانه علت شيوع بيماري در چند استان را «رعایت نکردن کامل دستورالعمل‌ها» از سوي مردم دانست.
نمکی وزير بهداشت نيز با تاسي به روحاني ضمن ابراز نگراني در مورد پيك‌هاي جديد كرونا بار ديگر مردم را مقصر جلوه داد و از جمله گفت: «در خوزستان و برخی دیگر از استان‌ها که شاهد خیزهای جدیدی از بیماری هستیم، این امر کاملاً منطبق بر عدم رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌هاست. از مردم خواهش می‌کنم در تعطیلات عید فطر سفر نروند، سفرهای جدید به‌معنی ابتلاهای جدید است...، اگر اتفاق جدیدی بیفتد و باعث خیز جدید بیماری شود، مهار آن برای بنده و همکارانم بسیار سخت و نفس‌گیر خواهد بود. عزیزانی که برای خوش‌گذرانی به سفر می‌روند برای یک مدت طولانی بیماری را با خود به‌همراه می‌آورند»(خبرگزاري نيروي قدس اول خرداد).
جهانگيري معاول اول روحاني روز گذشته در رابطه با سال تحصيلي آينده گفت «این امکان وجود دارد که وضعیت از این که هست نیز بدتر شود. برخی پزشکان بر این باور هستند که احتمال دارد از پاییز سال جاری شاهد شیوع شدید ویروس کرونا باشیم. برای خوشبینانه‌ترین حالت که این ویروس در حدی مهار شود نیز تصور اینکه شرایط به گذشته باز می‌گردد تصور نادرستی است»(خبرگزاري سپاه پاسداران 31 ارديبهشت).
برخلاف دعاوي روحاني در مورد مهار كرونا، كارگزاران رژيم در استانهاي مختلف از شرايط حاد و وضعيت قرمز خبر ميدهند.
در لرستان معاون استانداری گفت: «استان اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد و در روزهای اخیر ۵ شهرستان خرم آباد، بروجرد، درود، ازنا و چگینی در شرایط حادتر بیماری قرار گرفتند»(ايلنا 1خرداد) .
در بروجرد رییس شبکه بهداشت و درمان گفت: «متاسفانه هر روز بر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و نیز تعداد افراد بستری افزوده می شود... در حال مدیریت این ویروس هستیم و هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم که آن را کنترل کنیم(ايرنا 1خرداد).
در مشهد روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اعلام كرد: «بر اساس تعریف جدید وزارت بهداشت از وضعیت کلان‌شهرها هم اکنون مشهد دوباره در وضعیت قرمز قرار گرفته است»(خبرگزاري نيروي قدس اول خرداد).
وخامت وضعيت رژيم را وادار كرده است بساط نمايشات مسخره روز قدس را جمع كند. سخنگوي وزارت بهداشت در اين باره گفت: «مراسم معمول روز قدس برگزار نخواهد شد. آنچه تحت عنوان كاروان خودرويي هم بود ظاهراً با توجه به مشكلاتي كه ميتوانست در بر داشته باشد منتفي شده» است.