مقام مسئول: گوشت مرغ قیمت بالایی ندارد و قیمت‌ها منطقی است

(تیتر از جنگ خبر)
جام جم آنلاین ،
در آخرین ماه های سال 97 ، رئیس اتحادیه مرغ و پرنده می گوید با توجه به ورود محصولات جدید و همچنین مدیریت بازار قیمت گوشت مرغ کاهش خواهد یافت.

مهدی یوسف‎خانی با بیان این مطلب گفت: قیمتی که برای گوشت مرغ در نظر گرفته شده قیمت بالایی نیست، چون طی چند ماه گذشته با افزایش قیمت جوجه یک روزه و سایر نهاده‌ها مواجه بودیم بنابراین اکنون گوشت مرغ قیمت بالایی ندارد و قیمت‌ها منطقی است و از اواخر این ماه نیز با کاهش قیمت روبرو می شویم.

یوسف‎خانی درباره نظارت‌های بیشتر در بازار برای کنترل قیمت‌ها افزود: با توجه به برخی سودجویی‌ها در بازار مسئولان نظارت‌ها را بیشتر کرده‌اند و بر این اساس نوسان‌ها علاوه براینکه بسیار محدود شده بلکه پیش‌بینی می‌کنیم اواخر این ماه و اوایل سال آینده نیز با کاهش قیمت مرغ روبرو خواهیم شد.

رئیس اتحادیه مرغ و پرنده تاکید کرد: مدیریت تولید و درکنار ورود گوشت مرغ بیشتر به بازار باعث خواهد شد که سیر منطقی شدن و ثبات قیمت گوشت مرغ در بازار ادامه دار باشد.

وی یادآور شد: تولید مرغ به گونه‌ای است که واقعا نیازی به واردات نیست. اگر در برخی موارد شاهد کمبود در بازار هستیم سیستم عرضه دچار نقص شده که اکنون نظارت وسیعی در هر دو بخش تولید و عرضه مرغ وجود دارد که همین روند می‌تواند زمینه ثبات و کنترل بازار را به ارمغان آورد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نظارت هایی که وجود داشته برای جلوگیری از افزایش قیمت کاملا بازدارنده بوده و اجازه نداده که قیمت ها بی‌رویه افزایش پیدا کند؛ به این دلیل که برخی افراد سودجو وقتی تعادل بازار برهم می‌خورد تلاش می‌کنند از موقعیت سوء استفاده کرده و مشکلاتی را برای خریداران ایجاد کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به اهمیت موضوع و تامین نیاز مردم برخی از تخلفات به سرعت رسیدگی شده و اجازه هیچ گونه مانع تراشی به واسطه‌ها داده نشده است. اما با این حال برای بهبود شرایط کنونی نظارت های بیشتری را انجام خواهیم داد.


...