دومین روزمتوالی تجمع فرهنگیان شهرستان کارون و باوی مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان


يكشنبه 14 بهمن ۱۳۹۷ ـ 3 فوریه ۲۰۱۹

روزیکشنبه 14 بهمن برای دومین روزمتوالی، فرهنگیان شهرستان کارون و باوی دراعتراض به عدم پرداخت حق مناطق جنگی، مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان دراهوازتجمع کردند.
به گزارش یکشنبه ایرنا یکی از فرهنگیان حاضر در این تجمع که خواست نامش در خبر ذکر نشود در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: مسئولان جواب مناسبی در خصوص پرداخت نشدن حق مناطق جنگی به فرهنگیان شهرستان های کارون و باوی نمی دهند.
وی گفت: با توجه به اینکه شهرستان های کارون و باوی در زمان جنگ تحمیلی مرکز بسیاری از عملیات های جنگی بوده و خسارت زیادی را متحمل شده اند خواستار پرداخت حق مناطق جنگی به فرهنگیان این مناطق هستیم.
این فرهنگی شهرستان کارون ادامه داد: یکی از مسئولان اداره کل آموزش و پرورش در جمع تجمع کنندگان حضور پیدا کرد و گفت هنوز بخشنامه ای از وزارت آموزش و پرورش در خصوص این موضوع به این اداره کل ارسال نشده است.
پیش از این مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: پس از پیگیری صورت گرفته ستاد کل نیروهای مسلح و نیز سازمان امور اداری و استخدامی کشور با قرار گرفتن مناطق کارون و باوی در زمره مناطق جنگی موافقت کرد و به این ترتیب فرهنگیان این 2 شهرستان شامل حق مناطق جنگی شدند و فرآیند صدور احکام فرهنگیان این 2 شهرستان در حال اجرا است.
محمد تقی زاده افزود:اختصاص حق 25 درصد مناطق جنگی گام مهمی در راستای ارتقای وضعیت حقوقی همکاران ساکن مناطق جنگی خوزستان است.
در آذر امسال بر اساس ابلاغیه ماده 112 برنامه ششم توسعه که مربوط به افزایش 20 و 25 درصدی حقوق فرهنگیان ساکن مناطق جنگی، فرهنگیان مناطق اهواز، اندیمشک، دزفول و حمیدیه در مشمول این ماده قرار گرفتند و پیش از این آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام خمینی(ره)،اروند کنار، بستان، ماهشهر، شوش، هندیجان، هویزه و دشت آزادگان این سهمیه را دریافت می کردند.
شهرستان های باوی و کارون به دلیل جدا شدن از شهرستان اهواز از ردیف مناطق جنگی خارج شده بودند که به این فهرست اضافه شدند.
گفتنی است شهرستان باوی دارای 1 هزار و 256 نیروی فرهنگی است و شهرستان کارون نیز یک هزار و 700 نیروی فرهنگی دارد.