تجمع اعتراضی حواله‌داران کرمان موتور و ایران خودرو ۱۳ بهمن ۹۷


شنبه 13 بهمن ۱۳۹۷ ـ 2 فوریه ۲۰۱۹
ایران کارگر
حوالی ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ بار دیگر حواله داران حواله‌داران کرمان موتور و ایران خودرو مقابل وزارت صنعت، معدن و تجارت دست به تجمع اعتراضی زدند.
حواله‌داران کرمان موتور در این تجمع اعتراضی علیه دزدی حکومتی شعار می‌دادند:
«کی دزده کرمان خودرو»
حواله‌داران کرمان موتور خواستار تحویل خودرو به متقاضیان حواله دار برا اساس قیمت قرارداد پیش فروش می‌باشند. حواله‌داران کرمان موتور به همین خاطر شعار می‌دادند:
«کرمان خودرو حیا کن قرارداد نگاه کن»
حواله‌داران کرمان موتور همچنین چندین بنر و دست‌نوشته در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته بودند:

«کرمان خودور خاطیه خرید ما قطعیه»
«افزایش ۳۳میلیونی و غیر قانونی قیمت قرار داد قطعی جک اس ۵»
حواله‌داران کرمان خودرو در ماه‌های اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری اقدام به پیش خرید خودروهای جک S5 وJ4 با قیمتهای قطعی کرده و ۵۰ میلیون تومان هم بابت پیش پرداخت واریز کرده بودند، ولی در موعد تحویل این خودروها در (آبان ماه و آذر ماه)، در حالی که قراردادها قطعی بوده و اجازه مطالبه مبلغ بیشتر از آنچه که در قراردادها ثبت شده بود، وجود ندارد، اما شرکت کرمان خودرو برای تحویل خودروها بیش از ۳۰ میلیون تومان از مشتریان مطالبه کرده است.

حواله‌داران کرمان خودرو : به جای ۶۰میلیون ۹۲میلیون می‌خواهند!
به گفته حواله‌داران کرمان خودرو ، در اردیبهشت و خرداد امسال، اکثر افراد خودرو جک S5 را با پرداخت ۵۰ میلیون تومان پیش خرید کرده‌اند. طبق قرارداد قطعی، وجه کل خودرو ۱۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ثبت شده است. طبق قرارداد، قرار بوده با دو شرط تخفیف یک میلیون تومانی بابت پرداخت نقدی و ۱۸ درصد سود مشارت شرکت در موعد تحویل خودرو، مشتریان با پرداخت حدود ۶۰ میلیون تومان تکمیل وجه کرده و خودروی خودرو را در آبان و آذرماه دریافت کنند؛ اما در زمان ارسال دعوت‌نامه بیش از مبلغ قید شده در قرارداد و در حدود ۹۲ میلیون تومان از مشتریان طلب شده است.
در این تجمع همچنین خریدران خودروی ۲۰۷ صندوقدار پژو ساخت ایران خودرو شرکت داشتند که علیه وزیر صمت شعار می‌دادند:
«۲۰۷صندوقدار وزیر خوابی یا بیدار»