تجمع اعتراضی فرهنگیان شهرستان کارون و باوی مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان


شنبه 13 بهمن ۱۳۹۷ ـ 2 فوریه ۲۰۱۹
روزشنبه 13 بهمن، جمعی از فرهنگیان شهرستان کارون وباوی دراعتراض به عدم پرداخت حق مناطق جنگی مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش خوزستان در اهواز تجمع کردند.
به گزارش ایرنا یکی از فرهنگیانی که در این تجمع حضور داشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: خواسته ما فرهنگیان شهرستان کارون و باوی این است که همین امسال این حکم بر حقوق فرهنگیان این 2 شهرستان اعمال شود در غیر این صورت مبلغی که به حقوق ما اضافه می شود در سال آینده به عنوان مطالبات تلقی می شود و نمی خواهیم چنین اتفاقی افتد.
وی گفت: طبق قانون کارمندان مناطقی که در دوران جنگ تحمیلی در خوزستان درگیر جنگ بودند حق مناطق جنگی به آنها تعلق می گیرد.
این فرهنگی ادامه داد: متاسفانه با جدا شدن شهرستان کارون و باوی از اهواز این مناطق به عنوان شهرستان های درگیر جنگ تحمیلی شناخته نشده و از دریافت این حق محروم شدند.
پیش از این مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: پس از پیگیری صورت گرفته ستاد کل نیروهای مسلح و نیز سازمان امور اداری و استخدامی کشور با قرار گرفتن مناطق کارون و باوی در زمره مناطق جنگی موافقت کرد و به این ترتیب فرهنگیان این 2 شهرستان شامل حق مناطق جنگی شدند و فرآیند صدور احکام فرهنگیان این 2 شهرستان در حال اجرا است.
محمد تقی زاده افزود:اختصاص حق 25 درصد مناطق جنگی گام مهمی در راستای ارتقای وضعیت حقوقی همکاران ساکن مناطق جنگی خوزستان است.
در آذر امسال بر اساس ابلاغیه ماده 112 برنامه ششم توسعه که مربوط به افزایش 20 و 25 درصدی حقوق فرهنگیان ساکن مناطق جنگی، فرهنگیان مناطق اهواز، اندیمشک، دزفول و حمیدیه در مشمول این ماده قرار گرفتند و پیش از این آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام خمینی(ره)،اروند کنار، بستان، ماهشهر، شوش، هندیجان، هویزه و دشت آزادگان این سهمیه را دریافت می کردند.
شهرستان های باوی و کارون به دلیل جدا شدن از شهرستان اهواز از ردیف مناطق جنگی خارج شده بودند که به این فهرست اضافه شدند.
گفتنی است شهرستان باوی دارای 1 هزار و 256 نیروی فرهنگی است و شهرستان کارون نیز یک هزار و 700 نیروی فرهنگی دارد.