تجمع کارگران گیربکس‌ سازی میانرو میانه: مدیرعامل باید استعفا دهد


سه شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰ ژوپیه ۲۰۱۸

به گزارش رادیو زمانه، کارگران شرکت گیربکس سازی میانرو میانه سه‌شنبه ۱۹ تیر در اعتراض به وضعیت معیشتی خود تجمع کردند. کارگران معترض خواستار استعفای مدیرعامل و برکناری خویشاوندان او از سمت‌های مدیریتی این کارخانه نیز شدند. بر اساس گفته کارگران مدیرعامل این شرکت، همسر و فرزندان خود را در مقام‌های مدیریتی استخدام کرده است. کارگران معترض همچنین گفته‌اند که مدیر کارخانه از منابع مالی کارخانه برای امور شخصی خود استفاده می‌کند.
این کارگران همچنین از هزینه کرد وام‌های دریافتی میانرو برای دیگر شرکت‌هایی که توسط مدیرعامل و مالک میانرو اداره می‌شود خبر داده و خواستار تخصیص منابع مالی که به نام شرکت میانرو دریافت می‌شود، به همین شرکت شدند. به گفته کارگران مدیرعامل و دیگر مدیران این کارخانه که در دفتر اداری شرکت در تهران مستقر هستند، ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق و مزایا دریافت می‌کنند.
کارگران میانرو سال‌های گذشته نیز در اعتراض به وضعیت آشفته مدیریتی این واحد تولیدی چندین مرتبه مقابل دفتر نماینده مجلس و فرمانداری میانه تجمع کردند.
به گزارش منابع خبری به دنبال تجمع امروز کارگران، امام جمعه میانه به محل کارخانه رفت و از کارگران خواست که به تجمع پایان دهند. کارگران خواستار استعفای مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد این واحد تولیدی شدند. گیربکس سازی میانرو در شهرستان میانه استان اردبیل لوازم خودرو و موتور‌سیکلت تولید می‌کند.