فرانسه: [رژیم] ایران باید از تهدید به شکستن تعهداتش دست بردارد

(تیتر از جنگ خبر)
دویچه وله
وزیر خارجه فرانسه گفت بعید می‌داند که اروپا بتواند تا ماه اوت یک بسته اقتصادی برای ایران آماده کند. لودریان اما امیدوار است که این اتفاق تا ماه نوامبر بیفتد. او همچنین از ایران خواسته از تهدید کردن دست بردارد.

وزیر امور خارجه فرانسه در آستانه سفر به وین و شرکت در نشست کشورهای ۴+۱ با ایران، گفت بعید می‌داند که اروپا بتواند تا پیش از ماه نوامبر بر سر یک بسته اقتصادی برای ایران به نتیجه برسد.

به گزارش رویترز در روز جمعه ۶ ژوئيه (۱۵ تیر) "ژان ایو لودریان" همچنین تصریح کرده که ایران باید از تهدید به شکستن تعهدات خود در این قرارداد دست بردارد.

وزیر خارجه فرانسه گفته است: «آنها [مقامات ایرانی] باید تهدیداتشان را متوقف کنند. تنها در این صورت است که ما می‌توانیم یک راه‌حل برای این مسئله پیدا کنیم که ایران بتواند نفع اقتصادی لازم را ببرد.»

به گفته لودریان قدرت‌های اروپایی به اضافه روسیه و چین در حال کار کردن بر روی این موضوع هستند که با یک مکانیسم مالی بتوانند به طور برنامه‌ریزی‌شده تحریم‌های آمریکا را کاهش دهند.

وزیر خارجه فرانسه افزوده است: «ما داریم تلاش می‌کنیم تا قبل از اجرایی شدن تحریم‌ها در ماه اوت و مرحله بعدی در ماه نوامبر، بتوانیم به این هدف برسیم. برای ماه اوت به نظر زمان کم است اما ما داریم سعی می‌کنیم تا ماه نوامبر به این هدف برسیم.»

با خروج آمریکا از برجام، تحریم‌های خودرو و صنایع ایران در ماه اوت و تحریم خرید نفت و گاز از ماه نوامبر اجرایی خواهند شد. دولت ترامپ گفته همه کشورها باید خرید نفت خود از ایران را تا ماه نوامبر به صفر برسانند.