نامه سپاه پاسداران به روحانی در حمایت از تهدید وی به بستن تنگه هرمز

(تیتر از جنگ خبر)
وطن امروز
سرلشکر قاسم سلیمانی با تقدیر از واکنش حسن روحانی به توطئه توقف صادرات نفت ایران آمادگی نیروی قدس را برای هر سیاستی که مصلحت نظام اسلامی باشد، اعلام کرد

حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به حسن روحانی نامه نوشت. این نامه که محتوای آن متفاوت از سایر نامه‌نگاری‌‌های این مقام بلندپایه سپاه پاسداران است، در راستای هشداری است که حسن روحانی به طرف آمریکایی برای توقف صادرات نفت ایران داده است. حاج قاسم در این نامه با تقدیر از سخنان حسن روحانی مبنی بر اینکه اگر نفت جمهوری اسلامی ایران صادر نشود، تضمینی برای صدور نفت کل منطقه نیست، از آمادگی خود برای «هر سیاستی که مصلحت نظام اسلامی باشد» خبر داد.

به‌گزارش «وطن‌امروز»، کارشناسان نظامی معتقدند اینکه حمایت از موضع دولت بر عهده قاسم سلیمانی و نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گذاشته شده، حامل پیام واضح به طرف غربی و بویژه عربستان سعودی و امارات عربی متحده است که به درخواست آمریکا می‌خواهند صادرات نفت خود را افزایش دهند. این نامه حاج قاسم نشان می‌دهد ایران برای جلوگیری از آنچه آمریکا به دنبال آن است، از تمام ظرفیت‌‌های خود استفاده می‌کند و این بدان معناست که واکنش ایران برای جلوگیری از صادرات نفت سایر کشورهای منطقه، تنها بستن تنگه هرمز نخواهد بود.

متن کامل نامه سردار سلیمانی به حسن روحانی به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
برادر بزرگوار جناب آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
سلام علیکم
آنچه از فرمایشات حضرتعالی در رسانه‌ها منعکس شد، مبنی بر اینکه اگر نفت جمهوری اسلامی ایران صادر نشود، تضمینی برای صدور نفت کل منطقه نمی‌باشد و بیانات بسیار ارزشمندی که درباره موضع جمهوری اسلامی ایران نسبت به رژیم صهیونیستی فرمودید، مایه مباهات و افتخار است.

حقیر به عنوان سرباز ولایت و این ملت سرفراز و با همه جان به حضور جنابعالی عرض می‌کنم: این همان دکتر روحانی ای است

که ما شناخت داشتیم و داریم و باید باشد. شما با سخنان حکیمانه، ارزشمند و قدرتمندانه خودتان رهبر عزیز، ملت بزرگوار ایران اسلامی و مسلمانان جهان را سرافراز نمودید.

دست شما را برای ایراد این سخنان بموقع، حکیمانه و صحیح می‌بوسم و برای هر سیاستی که مصلحت نظام اسلامی باشد، در خدمت هستیم.


برادرتان قاسم سلیمانی