نماینده مجلس: شرکت‌هایی ارز دولتی برای واردات کاغذ دریافت کردند که وجود خارجی ندارند

خانه ملت
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به این موضوع که شرکت‌هایی ارز دولتی برای واردات کاغذ دریافت کردند که وجود خارجی ندارند، خواستار برخورد جدی نهادهای نظارتی شد.

اصغر مسعودی در خصوص تخلفات برخی واردکنندگان کاغذ با ارز دولتی به کشور گفت: ... تلاطم و نابسامانی‌هایی که در بازار ارز کشور به وجود آمد، سبب شد که مسئولان کشور برای تأمین کالاهای مورد نیاز کشور ارز مورد نیاز دولتی را به شرکت‌های وارد کننده کالاهای اساسی تخصیص دهند، ولی متاسفانه در بررسی‌های میدانی مشخص شد که شرکت‌ها به جای وارد کردن کالاهای مورد نیاز، کالاهای لوکس و گرانقیمت را با ارز دولتی وارد کردند و با قیمت ارز در بازر آزاد کالاهای خود ار به فروش رسانده‌اند.

وی در ادامه تأکید کرد: تخلفاتی که توسط شرکت‌ها صورت گرفته بسیار گسترده است و مراجع ذی صلاح باید سریعا وارد عمل شده و از منفعت طلبی این شرکت‌ها که به صورت غیر قانونی است، جلوگیری به عمل بیاورد.

این نماینده مجلس در دوره دهم با بیان اینکه متاسفانه در مورد تخصیص ارز دولتی گزارش شده که این ارز به شرکت‌هایی اختصاص یافته که در حوزه کاغذ هیچ فعالیتی ندارند؛ افزود: در این خصوص باید بانک مرکزی ساز وکار تخصیص ارز دولتی به شرکت‌ها را بیان کند و دلایل اختصاص ارز به اینگونه شرکت‌ها که در حوزه کاغد فعالیت ندارند، ارائه کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی با بیان به اینکه از دو شرکت ارز دولتی برای واردات کاغذ نام برده می‌شود؛ درحالیکه وجود خارجی ندارند، خاطرنشان کرد: باید گزارش تخلفات مستند و مستدل به کمیسیون ارائه شود و نهادهای نظارتی به صورت بسیار جدی تمام تحرکات شرکت‌های واردکننده با ارز دولتی را تحت نظارت قرار دهند و اگر تخلفی صورت می‌گیرد، سریعا با آنها برخورد صورت گیرد.