تجمع کارگران شهرداری بستان در خوزستان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ‌شان


چهار شنبه۲۳خرداد۱۳۹۷ ـ ۱۳ژوئن۲۰۱۸


تجمع کارگران شهرداری بستان در خوزستان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق‌شان
جمعی از کارگران شهرداری بستان در دشت آزادگان واقع در استان خوزستان روز سه شنبه ۲۲ خردادماه ۱۳۹۷، در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهای معوقه خود اقدام به تجمع کردند.
به گزارش ایران کارگر، این کارگران شهرداری بستان با برپایی تجمع مقابل ساختمان شهرداری این شهر و با شعارهای اعتراضی خود، خواستار پرداخت ۵ ماه دستمزد معوقه خود شدند. کارگران معترض شهرداری بستان در توضیح این تجمع اعتراضی خود گفتند که چندی پیش جهت پیگیری مطالبات خود مقابل شهردای دست به تجمع زده بودند. آنها با وعده مقامات در خصوص پرداخت کلیه مطالباتشان بعد از چند ساعت به تجمع خود خاتمه داده بودند.
این کارگران، اکنون بعد از گذشت چندین روز از وعده‌های مسئولین شهرداری، قادر به اخذ مطالبات معوقه خود نشده‌اند. کارگران شرکت کننده در این تجمع اعتراضی با ارسال نامه‌ای به شهردار، اعلام کرده‌اند که تا رسیدن به کلیه خواسته‌های خود، هر روز مقابل نهادهای مختلف دولتی دست به تجمع خواهند زد.

به گزارش ایرنا، کارگران فضای سبز شهرداری منطقه پنج اهواز نیز ۱۰ روز پیش (13 خرداد) در یک تجمع نسبت به دستمزد پایین، حقوق معوقه و پرداخت نامنظم بیمه اعتراض نشان دادند و خواستار رسیدگی مسئولان به این موضوع شدند.
یکی از این کارگران فضای سبز منطقه پنج اهواز در آن تجمع اعتراضی گفته بود که کارگران فضای سبز شهرداری منطقه پنج از بهمن پارسال تاکنون حقوق نگرفته و بیمه آنها نیز پرداخت نشده است.
او افزوده بود که پرداخت نشدن حقوق و بیمه، زندگی کارگران شهرداری را با مشکلات بسیار جسمی، روانی و خانوادگی روبه‌رو ساخته است. آنها انتظار توجه استاندار خوزستان به این امر را داشتند.
همچنین کارگران با اعلام اینکه نبود امنیت شغلی از مشکلات عمده کارگران است، گفته بودند که کارگران فضای سبز شهرداری به صورت پیمانکاری فعالیت کرده و اگر قرارداد آنها به اتمام برسد، احتمال تمدید نشدن و یا اخراج آنها از سوی پیمانکار وجود دارد. مشکلات کارگران شهرداری شهر بستان نیز در همین راستاست.