اعتصاب کارکنان نیروگاه ساوالان اردبیل


شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۹ ژوین ۲۰۱۸

گوناز تی‌ وی: کارکنان شاغل در نیروگاه سیکل ترکیبی ساوالان (سبلان) اردبیل، با تجمع اعتراضی، اعلام داشته‌اند که این نیروگاه، هنوز مطالبات مربوط به معوقات مزدی شش‌ماهه را با آن‌ها تسویه‌حساب نکرده است.

کارکنان نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل، روز شنبه (19 خردادماه 1397)، در مقابل درب این نیروگاه، اعتصاب نمودند و خواستار معوقات مزدی خود شدند.

این نیروگاه ترکیبی که زیر نظر شرکت سهامی عام «مپنا» به دفتر مرکزی تهران و‌ سپاه خاتم‌الانبیا حکومت ایران است، ظاهراً قادر به پرداخت معوقات کارکنان خود نمی‌باشد.

پیش‌تر در 6 ام خردادماه 1397، نیز، کارکنان نیروگاه سبلان اردبیل، دست به اعتصاب زده بودند که با تهدید به بازداشت و کتک به دست یگان ویژه، مأموران نیروی انتظامی و اطلاعات و وعده و وعیدهای دروغین، مجبور به کار شدند.

در اسفند 1390، حکومت ایران، به بهانه پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو، نیروگاه‌ سبلان اردبیل را به شرکت مپنا واگذار کرد که سهامدار اصلی آن، اشخاصی نزدیک به حکومت ایران چون، آستان قدس رضوی است.

بسیاری از کارخانه‌ها و شرکت‌های وابسته به سپاه و حکومت ایران، طی ماه‌های اخیر با تحریم‌های اقتصادی جدید شرکت‌های بزرگ خارجی مواجه‌اند.