تجمع کارگران شهرداری منطقه ۵ اهواز با سفره افطاری خالی


آدینه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۸ ژوین ۲۰۱۸
روز جمعه ۱۸ خرداد کارگران زحمتکش شهرداری منطقه ۵ اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن ۴ماه حقوق عقب ‌افتاده خود مقابل ساختمان طرح مکانیزه شهرداری اهواز ناحیه ۴و۵ دست به تجمع زده و با پهن کردن یک سفره خالی نشان دادند که در سفره افطاری آن‌ها هیچ چیزی وجود ندارد.
در پی تجمع اعتراضی کارگران شهرداری اهواز؛پیمانکاران متخلف شهرداری معرفی می شود
اهواز - ایرنا - نایب رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اهواز از تعیین تکلیف مطالبات کارگران شهرداری و معرفی پیمانکاران متخلف خبر داد.
احمد باورساد سه شنبه در گفت وگو با ایرنا در خصوص تجمع کارگران خدمات شهری شهرداری اهواز مقابل ساختمان شورای شهر اظهار کرد: این تجمع مربوط به کارگران منطقه یک شهرداری اهواز بوده اما همه کارگران شهرداری برای دریافت حقوق و دستمزد خود با مشکل مواجه هستند و روزانه شاهد اعتراض و تجمع این کارگران هستیم.
وی با تاکید بر پیگیری این مساله از سوی شهرداری اهواز افزود: بر اساس قراردادی که با شهرداری دارند پیمانکاران باید برای کارگران خدمات شهری دو ماه و برای کارگران فضای سبز سه ماه تاخیر پرداختی های شهرداری را جبران کرده و حقوق و دستمزد کارگران را به موقع پرداخت کنند اما این پیمانکاران از قرارداد خود تخطی کرده و دستمزد کارگران را به موقع نمی پردازند.
باورساد از تعیین تکلیف مطالبات کارگران شهرداری تا اوایل هفته آینده و با حضور شهردار اهواز خبر داد و اضافه کرد: قرار است که معاونت خدمات شهری شهرداری اهواز گزارشی از وضعیت مالی پیمانکاران تهیه و ارائه کند تا پیمانکاران متخلف معرفی شوند.
به گفته وی اکنون چند پیمانکار متخلف به حراست شهرداری معرفی شده اند.
وی اظهار کرد: تعلل شهرداری اهواز در پیگیری حقوق کارگران و برخورد با پیمانکاران متخلف باعث نارضایتی کارگران شده که در روزهای اخیر نمونه ای از تجمع در این باره را شاهد بودیم.
این عضو شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه اغلب کارگران شهرداری حدود چهار ماه حقوق عقب افتاده دارند گفت: برخی از کارگران حقوق اسفند 1394 را دریافت کرده اند این در حالی است که حقوق آنها در حدود هشت تا 10 میلیون ریال است و علاوه بر مشکلات معیشتی موجود، فرارسیدن ماه رمضان نیز نیازهای آنها را بیشتر کرده است.
بر اساس این گزارش، تعدادی از کارگران خدماتی منطقه یک شهرداری اهواز 16 خرداد در مقابل ساختمان شورای شهر و تعدادی از کارگران منطقه 5 فضای سبز نیز در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.
دلیل این تجمع تاخیر چند ماهه در پرداخت حقوق عنوان شده است.
کارگران شهرداری اهواز در سال های اخیر بارها در اعتراض به تاخیر در پرداخت حقوق خود دست به تجمع زده اند.