عدالت به سبک جمهوری اسلامی: گورخواب‌های نصیرآباد کارتن خواب شده‌اند

انصاف نیوز
زمان زیادی از ماجرای گورخواب‌های شهریار نمی‌گذرد، ماجرایی که بعد از رسانه‌ای شدن، هیجان زیادی در فضای مجازی به پا کرد و بعد از مدتی از یاد همه رفت. در همان زمان با تخته شدن قبرها و با انتقال تعدادی از گورخواب‌ها به مراکز ترک اعتیاد یا بهزیستی صورت مساله پاک شد، زیرا اکنون همان افراد پشت مدرسه‌ی «اندرزگو» در نصیرآباد مشغول کارتن خوابی هستند.

پشت منطقه‌ی نصیرآباد جایی به نام کانال وجود دارد که تا روستای خادم‌آباد می‌رسد، این همان منطقه‌ای است که گورخواب‌ها به آنجا پناه برده‌اند.

فعال اجتماعی همراه جمع به خبرنگار انصاف نیوز می‌گوید: «در۵۰۰ متری این محل دبیرستان پسرانه‌ای وجود دارد، پسرها بعد از تعطیلی از مدرسه‌ شاهد حضور معتادین هستند، حتی گاهی باعث مزاحمت پسربچه‌ها هم می‌شوند. همین که بچه‌ها هرروز چشمشان به کارتن‌خوابی و اعتیاد بیفتد باعث می‌شود قبح ماجرا از بین برود وموضوع عادی شود. تعداد معتادین پشت مدرسه‌ی اندرزگو به پنچاه نفر می‌رسد که طبق گفته‌ی اهالی ده نفر از آنها زن هستند.»

جلوی مدرسه جوی آبی است که انبوه زباله حرکت آب را کند کرده، فعال مدنی همراهمان می‌گوید: «یکی از مشکلات عمده‌ی این منطقه وضع بهداشتش است که گاهی بوی بد و آزار دهنده دارد، فاضلاب این منطقه رو باز است و محل بازی کودکان در همان منطقه است که بوی نامطبوع آن عامل بسیاری از بیماری‌ها است.»

وی درجواب این سوال که بین این افراد کودکی هم وجود دارد یا نه می‎گوید: «تا جایی که ما متوجه شدیم کودکی بینشان نیست، فقط شنیده‌ایم چند وقت پیش خانمی در بینشان باردار بوده و بعد از زایمان کودکش را فروخته است.»