تجمع کارکنان سهام عدالت سراسر کشور مقابل ساختمان خصوصی‌ سازی


یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳ مه ۲۰۱۸روز یکشنبه 23 اردیبهشت، برای باری دیگرجمعی از کارکنان تعاونی‌های سهام عدالت سراسر کشوردراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی و وعده های سرخرمن مسئولان مقابل ساختمان خصوصی‌سازی اجتماع کردند.
به گزارش ایلنا، تجمع کنندگان با سردادن شعارهایی ازجمله«سفره ی ما خالیه جای شما عالیه»اعتراضشان را ننسبت به عدم پرداخت 38ماه حقوق وحق بیمه ونداشتن امنیت شغلی پس از 11سال کارکردن و وعده های سرخرمن مسئولان بنمایش گذاشتند.
تعدادی از کارکنان حاضر در تجمع امروز که از نقاط مختلف کشور برای پیگیری وضعیت شغلی و مطالبات معوقه خود عازم تهران شده‌اند، گفتند: برای چندمین بار است که جهت پیگیری وضعیت شغلی و پرداخت مطالبات‌مان از نقاط مختلف کشور به تهران سفر می‌کنیم و مقابل ساختمان سازمان خصوصی‌سازی دست به تجمع می‌زنیم.
به گفته معترضان، پیش از این نیز کارکنان دفاتر سهام عدالت مقابل ساختمان‌های مجلس شورای اسلامی، وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی‌سازی تجمع کرده بودند که آخرین آن مقابل ساختمان مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس سران) انجام شد.*
طبق اظهارات کارکنان سهام عدالت؛ در تجمع روز (یکشنبه ۲۰ اسفند ماه سال ۹۶) مقابل ساختمان مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران (سالن اجلاس سران) که در آن «آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت» از سوی سازمان خصوصی‌سازی برگزار می‌شد، مسئولان این سازمان قول پیگیری وضعیت شغلی و پرداخت مطالباتمان را تا پایان سال داده بودند که تاکنون عملی نشده است.
به نقل از این کارگران گفته می‌شود، حدود هزار و پانصد نفر در دفاتر شرکت‌های تعاونی سهام عدالت سراسر کشور با سوابق حدودا ۱۱ سال مشغول کار هستند که به حال خود رها شده و در حال حاضر حدود ۳۸ ماه مطالبات مزدی و بیمه‌ای معوقه طلبکارند.
عدم اجرایی شدن قول پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی مبنی بر پرداخت معوقات سه ساله کارکنان سهام عدالت که روز بیستم اسفند ماه نود و شش در برنامه آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت پشت تریبون وعده دادند که مشکل این افراد را حل می کنند از دلایل تجمع امروز کارکنان بود.
رئیس سازمان خصوصی سازی در آیین نکوداشت ساماندهی سهام عدالت این قول را به کارکنان شرکت های سهام عدالت شهرستانی دادند که تا شب عید معوقات مذکور پرداخت شود ولی تا امروز عملی نشده است.