وزیر بهداشت: خروج آمریکا از برجام به نفع ماست/ مهم است که مردم را اقناع کنیم آمریکاست که بدعهد است

زیر بهداشت:
خروج آمریکا از "برجام" به نفع ماست/مقاوم سازی و بهره برداری از بیمارستان سرپل ذهاب تا شهریور
وزیر بهداشت

(تیتر از جنگ خبر)
ایسنا
حسن هاشمی در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: دولت و تیم دیپلماسی تلاش‌های بسیاری برای به ثمر نشاندن برجام داشتند؛ اما سرانجام آمریکا از برجام خارج شد.

وی افزود: این بهترین اقدام آمریکا در این شرایط جنگ روانی بود که راه انداخته بود که می‌رود یا می‌ماند. این دندان لقی بود که باید کنده و دور انداخته می‌شد و این خروج به نفع ماست.

هاشمی با بیان اینکه جوانان ما تجربه ای نسبت به دوران انقلاب ندارند، گفت: در این شرایط خیلی مهم است که افکار عمومی و به ویژه جوانان و نوجوانان را اقناع کنیم آنچه تبلیغات مسموم بین المللی علیه ما و انقلاب اسلامی به راه انداخته‌اند، درست نیست.

وی افزود: جوانان و نوجوانان ما تجربه‌ای از رفتار استعمارگرایانه آمریکا و متعهدانش و مصائب دوران دفاع مقدس و بدعهدی های آمریکا ندارند و این وظیفه ماست که مردم را اقناع کنیم و نشان دهیم که آمریکاست که بدعهد است، اوست که دنبال زیاده خواهی است و به تبع او سایر قدرت ها نیز این رفتار را دارند.

هاشمی تاکید کرد: چهار سال پیش چه چهره‌ای از ایران ساخته بودند، اما چند شب پیش با پشت کردن آمریکا به برجام چه بازخوردی در میان خود مردم آمریکا و اروپا نسبت به این مسئله به وجود آمد؟

وزیر بهداشت تاکید کرد: در این شرایط باید یک صدا، از ایران بلند شود و آن هم دستور مقام معظم رهبری است و به یاری خدا این مرحله را هم پشت سر می‌گذاریم.

وی افزود: در قبال این مسائل و شرایط موجود سه راه بیشتر نداریم، یا تسلیم محض شویم یا بجنگیم و یا رفتار بازدارنده داشته باشیم که سیاست جمهوری اسلامی بر بازدارندگی است، اما برای عزت کشورمان هیچ وقت ذلت را نمی‌پذیریم.

هاشمی با بیان اینکه رفتار جمهوری اسلامی و دستگاه دیپلماسی بر محور عقلانیت است و کاملا علمی است، گفت: هر حوزه‌ای تخصص خود را می‌طلبد، از جمله حوزه سیاست خارجی و برخی فکر می‌کنند می‌شود در هر حوزه‌ای اظهار نظر کرد.

وی افزود: افرادی که امروز در سطح بین‌المللی برند هستند اداره دستگاه دیپلماسی را برعهده دارند.

هاشمی با تاکید بر اینکه ظرف چند هفته آینده تکلیف برای افکار عمومی روشن می‌شود گفت: ضرورت دارد که افکار عمومی قانع شوند.

وی تاکید کرد: تنها موشک و اسلحه بازدارنده نیست و اصل بازدارندگی اقناع مردم است، اینکه مردم اقناع شوند و بدانند کدام طرف بدعهد است. رییس جمهوری نیز در قبال این حرکت بی‌ادبانه رییس جمهور آمریکا و فحاشی های او بسیار مودبانه و دیپلماتیک برخورد کردند.

وزیر بهداشت در ادامه به موضوع بازار ارز اشاره کرد و افزود: تردیدی ندارم که دولت در این زمینه موفق می‌شود.

وی تاکید کرد: موضوع بازار ارز در ماه‌های اخیر پیچیده تر از آن است که بتوان آن را سوء مدیریت یا ناتوانی مدیریت بازار ارز دانست و قطعا مسائل بین‌المللی و سیاسی دخیلی هستند و سودجویی هایی هم این میان اتفاق افتاده است که دولت و بانک مرکزی در حال برخورد با موسسات مالی غیرمجاز هستند....