تجمع کارگران کارخانه ایران قوطی مقابل تامین اجتماعی شهر الوند


سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸ مه ۲۰۱۸

کارگران کارخانه ایران قوطی قزوین درادامه اعتراضاتشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی دست به تجمع مقابل تامین اجتماعی شهر الوند زدند.
کارگران کارخانه ایران قوطی قزوین در ماه های اخیر باره دراعتراض به اخراج از کار و عدم پرداخت حقوق،حق بیمه وعیدی دست به تجمع مقابل ادارات مختلف استان قزوین زدند.
به گزارش ایرنا، مدیر کل تامین اجتماعی استان قزوین در خصوص تجمع کارگران کارخانه مقابل تامین اجتماعی شهر الوند گفت: سازمان تامین اجتماعی هیچ نقش و فعالیتی در خصوص فروش دستگاه های این کارخانه نداشته و کارگران بعد از اطلاع از این موضوع تجمع خود را ترک کردند.
شرکت ایران قوطی با قدمت 40 ساله در زمینه تولید انواع قوطی فلزی شیر خشک، کنسرو، کمپوت و رب گوجه فرنگی در شهرک صنعتی البرز استان قزوین مستقر است و پیش از تعدیل نیرو 150 کارگر داشت.
رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان البرز در این خصوص گفت: شرکت ایران قوطی و قوطی سازی آذر جزو بهترین برندهای این صنعت در کشور هستند اما مدیریت نامناسب، آن را به تعدیل نیروها و فروش تجهیزات برای پرداخت معوقات و دیون کارگران کشانده است.
وحید انتظاری افزود: البته مدیران شرکت کاهش تقاضا را دلیل اصلی برای تعدیل نیرو می دانند درحالی که نباید کاهش سفارش برای این چنین شرکت هایی عامل اصلی زمین گیری و تعدیل نیرو باشد.
وی ادامه داد: به هرحال اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی طبق وظایف ذاتی خود به شکایت کارگران برای دریافت حقوق و معوقات چندماه رسیدگی کرد و پرونده شکایت آنها به مرحله اجرای حکم و توقیف اموال شرکت رسیده است.
این مسئول اضافه کرد: در حال حاضر نگرانی کارگران از این است که مبادا اموال شرکت توسط سایر دستگاه ها از قبیل تامین اجتماعی توقیف شود و در نهایت معوقات کارگران مثل گذشته، پرداخت نشده باقی بماند.
وی افزود: برای رفع این نگرانی به کارگران قول داده شد که معوقات آنها از دیون ممتاز بوده و حتما در صورت توقیف اموال شرکت ابتدا مطالبات آنان پرداخت می شود و در مرحله بعد به مطالبات دستگاه ها رسیدگی می شود.
مدیرکل سیاسی و امنیتی استانداری قزوین نیز در این خصوص گفت: کارگران شرکت ایران قوطی به دلیل پرداخت نشدن حقوق و معوقات خود چندین بار مقابل دستگاه های مختلف حضور یافته و خواستار رسیدگی به مشکلات این واحد شده اند.
یوسف جهانی پور افزود:مشکل این واحد تولیدی در کمیسیون امنیت کارگری اداره کل سیاسی استانداری قزوین مطرح شده و با حضور دستگاه های اجرایی برای حل مشکل آنها تدابیر لازم اتخاذ شد.
وی افزود: متاسفانه بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی ناشی مسائل مدیریتی می باشد که در مراحل بعد مشکلاتی را برای استان ایجاد کرده است.