تجمع دانشجویان دانشگاه ارومیه


سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸ مه ۲۰۱۸

ظهر روز سه شنبه 18 اردیبهشت، دانشجویان دانشگاه ارومیه در اعتراض به دانشگاه پولی و کیفیت نامطلوب خدمات آموزشی و رفاهی مقابل ساختمان سلف مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.
دانشجویان معترض با در دست داشتن پلاکاردهایی با عنوان«دانشگاه پولی نمی‎خواهیم» «گوسفند نیست»، «آب اینجا سالم نیست» و «دانشجو میمیرد ذلت نمی پذیرد» وسردادن شعارهای«مسئول بیکفایت نمیخوایم، نمیخوایم» ، «تدبیر این دانشگاه علم است یا تجارت اعتراض خود را بنمایش گذاشتند.
به گزارش نسل برهان، دانشجویان دانشگاه ارومیه ظهر امروز در اعتراض به کیفیت نامطلوب خدمات آموزشی و رفاهی با در دست داشتن پلاکاردهایی با شعارهای «دانشگاه پولی نمی‎خواهیم» مقابل ساختمان سلف مرکزی این دانشگاه تجمع کردند.
دانشجویان دانشگاه ارومیه که بر اساس تصمیم های جدید مسئولان دانشگاه ملزم به پرداخت شهریه و جریمه های سنگین شده اند و نیز قرار بر این است که در ترم آتی خدمات رفاهی آنها محدود شود، با تجمع روبه روی سلف مرکزی دانشگاه اعتراض خودشان را به این مسئله ابراز کردند.
البته این اولین اعتراض آنها نیست و دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه پیش از این وقبل از آغاز سال جدید نیز با اعتراض حضوری در مقابل دفتر ریاست دانشگاه با خطاب به معاون امور مالی دانشگاه از آنچه که بی عدالتی در حق دانشجویان عنوان می کنند، گلایه کرده اند.
یکی از دانشجویان معترض دانشگاه ارومیه ، با اشاره به علت تجمع دانشجویان این دانشگاه گفت: کیفیت نامطلوب غذا و پولی شدن امکانات ورزشی، تفریحی، پولی کردن دستگاه های پژوهشی در دانشکده ها، نبود اینترنت خوب در دانشگاه، نبود کیفیت خوب آب دانشگاه و بسیاری مشکلات دیگر از دلایل اعتراض ماست و مسئولان به هیچ عنوان حاضر نیستند آن را حل کنند.
این فعال دانشجویی بیان کرد: اینترنت دانشگاه مشکل دارد و وضعیت دسترسی به دیتابیسهای علمی مناسب نیست.