تجمع معلمان نهضت سواد آموزی استان فارس مقابل مجلس


سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۸ مه ۲۰۱۸


روز سه شنبه 18 اردیبهشت، جمعی از معلمان نهضت سواد آموزی استان فارس دراعتراض به بلاتکلیفی استخدامی مقابل مجلس اجتماع کردند.
به گزارش آنا، ، جمعی از معلمان نهضت سواد آموزی استان فارس بامداد امروز با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی خواستار شمولیت قوانین استخدامی آموزش و پرورش شدند.
این معلمان معترض با بیان اینکه «تبصره ۱۰ ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش» معلمانی که از سال 92 به بعد مشغول به کار شده‌اند را شامل نمی‌شود اصلاح این تبصره از قانون را خواستار شدند.
تجمع کنندگان اذعان داشتند: ثبت نام جذب معلمان باید برای همه یکسان باشد و اینطور نباشد که کسانی که از سال 92 به بعد مشغول به کار شده‌اند کما اینکه دارای مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد هم هستند، برای جذب پذیرفته نشوند.
یادآوری:تبصره 10 ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی می‌گوید: وزارت آموزش و پرورش مکلف است مربیان پیش دبستانی و نیروهای خرید خدمات آموزشی را که از طریق شرکت های عمومی یا خصوصی در آموزش و پرورش به کار گرفته شده اند همچنین حق التدریسان غیر مستمر را که قبل از سال 91 با آموزش و پرورش همکاری داشته اند به منظور تأمین نیروی حق التدریس با عناوین معلم (آموزگار یا دبیر) مربی پرورشی، مربی بهداشت، مشاور و اداری با توجه به ارتباط رشته تحصیلی (منحصر به دوره متوسطه) مقطع تحصیلی حداقل کاردانی جنسیت، نیاز منطقه ای، سنوات و همکاری آن با وزارتخانه بدون الزام به رعایت ماده 8 این قانون به کار گیرد.