روحانی: آمریکا نقض‌پیمان کند در کمتر از یک هفته آثارش را می‌بیند/ برجام باشد یا نباشد، مشکلی برای ما پیش نخواهد آمد

(تیتر از جنگ خبر)
خبرگزاری میزان
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز در مراسم «دوازدهمین سالروز فناوری هسته‌ای» ... با بیان اینکه برخی می‌گفتند سانتریفیوژ‌های ما نمی‌چرخد و یا کند می‌چرخد تصریح کرد: من می‌خواهم به ملت بزرگ ایران با قدرت عرض کنم که صنعت هسته‌ای ما با توان بیشتر و دقت بیشتری با محاسبه دقیق‌تر امروز نسبت به دیروز سرعت بیشتری دارد.
...
رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه ملت ما در روز‌های سخت بر روی پای خودش ایستاده است، گفت: ما می‌دانیم که بدخواهان ازما خشنود نیسیتند و خشنود نخواهند شد و عده‌ای می‌خواهند ما تسلیم و تابع باشیم و این عده که ممکن است از قدرت‌های بزرگ جهانی باشند می‌خواهند که ما از منافع خود چشم پوشی کنیم؛ اما ما هیچ گاه به فکر رضایت بدخواهان و دیگران نیستیم بلکه ما اولا خشنودی خداوند و بعد خشنودی ملت خود را می‌خواهیم.
...
وی گفت: اگر در جامعه ما مشکل کوچکی باشد، دشمنان سعی می‌کنند آن مشکل را چند برابر کنند و چنانچه در جامعه مشکلی ایجاد شود آن‌ها تصور می‌کنند که ما راه حل نداریم؛ در حالی که ما برای تمام مشکلات دیروز و امروز و احتمالا فردای خود برنامه داریم.
...
رئیس جمهور گفت: در طول دو سال اخیر خیلی تحریکات انجام دادند که برجام را با دست خودمان، تخریب کنند؛ البته این از سادگی آن‌ها بود و نمی‌دانستند که ملت ما بیدارتر از این حرف‌ها است و به آن‌ها می‌گوییم که اگر می‌خواهید نقض عهد کنید باید بهایش را خودتان پرداخت کنید.

حجت الاسلام حسن روحانی در ادامه با اشاره به مواضع خصمانه رئیس جمهور آمریکا علیه ایران گفت: این آقای جدیدی که در آمریکا به روی کار آمده و فراز و نشیب‌های فراوانی در سخن و عملش دارد ۱۵ ماه است که تلاش می‌کند برجام را بشکند و حالا تازه می‌گویند فهمیدیم در برجام کلاه سرمان رفته است؛ البته این ادعا، دقیق نیست چرا که ما از همان اول اعلام کردیم که برجام به سود همه است و برد برد محسوب می‌شود.
...
رئیس جمهور تأکید کرد: اگر آن‌ها روزی بتوانند به برجام لطمه بزنند ما به سبب وفای به عهددر افکار عمومی دنیا پیروز محسوب می‌شویم و چنانچه آن‌ها از برجام عقب نشینی کنند نشان دهنده آن است که به عهده خود وفادار نیستندو آبرویشان را با این کار لکه دار می‌کنند.

حجت الاسلام حسن روحانی خاطر نشان کرد: ما برای همه فروض در رابطه با برجام پیش بینی‌های لازم را کرده ایم؛ چه برجام باشد یا نباشد، چه برجام با آمریکا و چه بدون آمریکا؛ در همه شرایط مشکلی برای فناوری ما و برای ملت ما پیش نخواهد آمد.

وی گفت: ایستادیگ مردم ما بالاتر از آن چیزی است که آن‌ها فکر می‌کنند؛ آن‌ها تصور می‌کنند با تبلغیات می‌توانند ملت ما را از حاکمیت ملی خود برگردانند، اما ملت ما از مسیر انقلاب خود دست برنخواهد داشت.

رئیس جمهور تاکید کرد: ما آغاز گر نقض برجام نخواهیم بود، اما اگر آن‌ها برجام را نقض کنند پشیمان می‌شوند و آمادگی ما در این رابطه از آن چیزی که آن‌ها فکر می‌کنند بیشتر است؛ چنانچه آن‌ها برجام را نقض کنند ظرف کمتر از یک هفته آثارش را می‌بینند.
...
رئیس جمهور با بیان اینکه سلاح و موشک ما دفاعی است، افزود: ما برای دفاع از کشور هر سلاحی را که لازم باشد درست می‌کنیم چرا که در این منطقه و جهان ناامن باید بتوانیم امنیت خود را حفظ کنیم؛ سلاح ما برای تجاوز علیه همسایگانمان نیست و ما می‌خواهیم یک قدرت منطقه‌ای بزرگ باشیم....