اهالی برزک جاده کاشان- برزک را بستند


یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱ مارس ۲۰۱۸


پیش از ظهر روزیکشنبه 20 اسفند، اهالی برزک جاده کاشان- برزک را دراعتراض به وضعیت نامناسب این جاده بعد از دوتصادف مرگبار پی درپی باتجمعشان بستند.
در این تجمع اعتراض‌آمیز مردم که چهار ساعت ادامه داشت، مردم با شعار «چه کسی مسئول است؟» خواستار مناسب‌سازی این جاده شدند.
به گزارش پورتال خبري كاشان، پس از وقوع دو حادثه رانندگی ظرف کمتر از یک ماه در جاده کاشان-برزک که مرگ دو نفر را در پی داشت مردم شهر برزک با در دست داشتن عکس‌های جوانان فوت‌شده، این جاده را مسدود و از تردد خودروها در این جاده جلوگیری کردند.
در این تجمع اعتراض‌آمیز مردم که چهار ساعت ادامه داشت، مردم با شعار «چه کسی مسئول است؟» خواستار مناسب‌سازی این جاده شدند.
بنابهمین گزارشات، کم‌بودن عرض جاده برزك - كاشان كه بيش از نيم قرن از ساخت آن گذشته منجر به تصادفات متعدد شده است، به طوری که در سال گذشته بیش از ۵۰ نفر از هموطنان در این جاده جان خود را از دست داده‌اند.
جاده برزك و يا همان جاده معروف به جاده مرگ را نمايندگان ادوار مختلف مجلس تا به امروز قول اختصاص بودجه و اصلاح نقاط حادثه خيز آن را داده اند اما هيچكدام از وعده هاي داده شده تا كنون عملي نشده است و همه در حد حرف باقي مانده است.
جاده برزك از راوند تا آزاد راه دلیجان - میمه ادامه دارد و خارج از حد استاندارد است مشکلاتی را برای رانندگان و مسافران ایجاد کرده است.
پیچ نابر و قوسی جاده سعدآباد از جمله پیچ هایی است که منجر به حوادث زیادی شده است. اقلیم کوهستانی منطقه و یخ زدگی و مسدود ماندن جاده هنگام بارش سنگین برف مشكلات را چندين برابر مي كند.
وجود جاده غیر استاندارد، ناایمن و در بسیاری از نقاط فاقد شانه خاکی و حتی علائم رانندگی همراه با آسفالت مستهلک با عرض کم و دارای نقاط حادثه خیز و فقدان دید کافی این جاده را به جاده مرگ مشهور کرده است.
تردد ده‌ها کامیون بونکر سیمان و تریلی سنگ که عملا خودروهای فرسوده و مدل پایین و غیر استاندارد هستند از محور مشهد اردهال – دلیجان به این محور کم عرض که فاقد نظارت و کنترل پلیس راهور نیز هست چه از نظر فنی و چه از نظر میزان بار مجاز که عمدتا غیر مجاز می باشند چه توجیهی برای مسوولان دارد.
بخش برزک، منطقه اي کوهستانی با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر در ۴۵ کیلومتری کاشان و ۳۰ کیلومتری آزاد راه دلیجان میمه و ۱۸۰ کیلومتری اصفهان قرار دارد.