هیجدهمین روزاعتصاب وتجمع کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز


شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰ مارس ۲۰۱۸

روز شنبه 19 اسفند، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهوازدرهیجدهمین روز اعتصابشان دراعتراض به بلاتکلیفی شغلی ومعیشت و وعده های توخالی مسئولان،برای باری دیگر دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.
براساس گزارش ایرنا، تجمع کنندگان گفتند:مدیران شرکت به خواسته های ما بی توجهند و وعده های گذشته آنان در خصوص پرداخت حقوق معوقه تا کنون عملی نشده است.
یکی از این کارگران گفت: مشکل اصلی ما انتظارات تحقق نیافته و نا امیدی از وضعیت کنونی شرکت و ابهام در آینده آن است.
وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود ادامه داد: انتظار داشتیم با به دست گرفتن مسئولیت شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران توسط مدیر بومی، مشکلات این شرکت به مرور قابل رفع باشد ولی مدیر کنونی شرکت بدون توجه به پرسنل و آینده شرکت گام بر می دارد.
کارگر دیگری نیز گفت: گلایه ما از مسئولان استان این است که با حذف کارگران، تنها از سرمایه گذار حمایت می کنند این در حالی است که سرمایه گذار حاضر به هزینه کردن برای بهبود وضعیت شرکت نیست.
وی با ابراز ناراحتی از فعال نبودن همه بخش های این شرکت عنوان کرد: انتظار می رفت مدیرعامل جدید سیاست های اقتصادی را مانند دوران مدیریت اسبق اجرا کند ولی تا کنون هیچ برنامه ای برای خروج از بحران کنونی نداشته است.
وی ادامه داد: سیاست های مدیر عامل کنونی شرکت در تعدیل نیرو، افزایش تولید و امید به آینده شرکت همگی شکست خورده است و چشم انداز مثبتی برای شرکت دیده نمی شود.
کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران می گویند در حالی به روزهای پایانی سال نزدیک می شوند که هنوز حقوق ماه های دی و بهمن را دریافت نکرده اند.
آن ها همچنین گفته اند که از عدم واریز حق بیمه کارگران به صندوق سازمان تامین اجتماعی که باعث عدم تمدید دفترچه های درمانی شان شده، شرایط سختی برای آن ها و خانواده هایشان به وجود آمده است.