تجمع بیش از هزار نفر از کشاورزان شرق استان مقابل استانداری


پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۸ مارس ۲۰۱۸

به گزارش خبرگزاری صداو سیما،مرکز اصفهان؛ بامداد امروزبیش از هزار نفر از کشاورزان شرق استان ،با تجمع در مقابل استانداری و با همراه داشتن دست نویس هایی با عنوان ماکشاورز فقیریم ذلت نمی پذیریم ،از مسوولان خواهان تامین سهم حق آبه بهاره و دریافت خسارت قبلی خود شدند .
معترضان تاکید کردند: حق آبه شان از طریق جاری شدن آب در زاینده رود برای آبیاری مزارع کشاورزی تامین شود.
روز گذشته نیز کشاورزان معترض ، در مقابل شرکت آب منطقه ای اصفهان در ضلع جنوبی پل خواجو تجمع کردند .
استاندار اصفهان نیز دیروز در مصاحبه تلویزیونی گفت: از دو ماه قبل برنامه ای برای تغییر الگوی کشت و الگوی آبیاری تهیه شده است.
محسن مهرعلیزداه با اشاره به اینکه بخشی از در آمد های ناشی از اجرای این طرح ها به کشاورزان اختصاص می یابد افزود: با اجرای این طرح و تخصیص 30میلیون متر مکعب آب می توان 11 هزار نفر را مشغول به کار کرد.
وی با بیان اینکه کشاورزان بیکار شده در استان حدود 25هزار نفر هستند گفت: با 60میلیون مترمکعب آب می توان مشکلات کشاورزان را حل کرد.
چند روز پیش هم مسعود میرمحمد صادقی مدیرعامل آب منطقه ای اصفهان در گفتگو با خبر رادیو اصفهان اعلام کرد :امسال به سبب کاهش بارندگی ها، حق آبه کشاورزان از طریق تسهیلات به آنان پرداخت خواهد شد که استاندار پیگیر پرداخت این حق آبه است.
از ابتدای سال آبی جدید تا کنون حدود 240میلی مترمکعب بارندگی در منطقه زاینده رود اتفاق افتاده در حالیکه به طور متوسط بارندگی ها در این منطقه 800 میلی مترمکعب است، همین مساله موجب شده که کمتر از 10 درصد حجم سد زاینده رود ذخیره آبی داشته باشد .