آلودگی هوای اهواز در شرایط فوق خطرناک قرار گرفت

ایرنا
مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: میزان گرد و غبار در آسمان اهواز در ساعت 11 صبح روز سه شنبه به هفت هزار و 135میکروگرم بر مترمکعب یعنی بیش از 47 برابر حد مجاز رسید که در مرحله فوق خطرناک است.

شهریار عسگری اظهار کرد: غلظت غبار در ماهشهر 2 هزارو 890 و حمیدیه یک هزارو 317اعلام شده که به ترتیب 19 و هشت برابر شاخص مجاز گرد و غبار است .

وی افزود: همچنین غلظت ریزگردها در آسمان رامشیر 249، سوسنگرد 238، شادگان 291، شوش 149، هندیجان 249، آبادان 67، امیدیه 63، اندیمشک 95، بندر امام خمینی (ره) 215، بهبهان 117، خرمشهر 126، دزفول 110، میکروگرم بر متر مکعب گزارش شده است.

شاخص نرمال میزان ذرات معلق در هوا 150 میکروگرم بر متر مکعب است.

پیشتر مدیر کل فرودگاههایاستان دخوزستان نیز از لغو تمامی پروازهای فرودگاه بین المللی اهواز تا اطلاع ثانوی خبر داد و گفتک در حال حاضر شعاع دید در اهواز به کمتر از 200 متر رسیده است.

بر اساس گزارش سازمان هواشناسی استان خوزستان از صبح امروز سه شنبه به دلیل وزش باد هوای 14 شهرستان خوزستان شامل اهواز، حمیدیه، کارون، باوی، شادگان، آبادان، خرمشهر،هندیجان، امیدیه، ماهشهر،رامهرمز، رامشیر، هویزه و دشت آزادگان خاک آلود خواهد بود.

مدیریت بحران استانداری خوزستان روز گذشته طی اطلاعیه ای مدارس این شهرستانها را در روز سه شنبه تعطیل و ساعت پایان کار ادارات و مراکز دولتی را تا ساعت 12 اعلام کرد.

بر پایه این گزارش توده هوای کم فشاری از غرب امروز وارد استان خوزستان می شود که تا سه شنبه شب آسمان برخی مناطق استان خوزستان توام با بارش خواهد بود.

امسال به دلیل خشکسالی خوزستان یکی از کم بارش ترین سالها را تجربه می کند به طوری که مسئولان هشدار داده اند درصورت ادامه این روند این استان برای تامین آب مورد نیاز شرب و کشاورزی خود با مشکل مواجه خواهد بود.