دستمزد کارگران کردستانی یک سوم خط فقر است

ایسنا
نماینده کارگران کردستان از کم بودن دستمزد کارگران انتقاد کرد و گفت: دستمزد کارگران در کردستان یک سوم خط فقر و سبد معیشتی است.

سید شاکر ابراهیمی امروز (21 بهمن) در مراسم جشن بزرگ کارفرمایی و کارگری، اظهار کرد: نقش جامعه کارگری و کارفرمایی در پیروزی انقلاب اسلامی بی شک نقشی فراموش نشدنی و تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: با فراهم شدن بستر انقلاب با انجام اعتصابات و اعتراضات مردمی، جامعه کارگری نیز وارد عرصه شد و نقش خود را در این زمینه به خوبی ایفا کرد.

نماینده کارگران کردستان عنوان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در 8 سال دفاع مقدس، کردستان شهدا، ایثارگران و جانبازان زیادی را تقدیم کرد و تاوان زیادی داد همچنین جامعه کارگری و کارفرمایی نیز از دوران سازندگی تا امروز علمدار اصلی عرصه تولید و اشتغال بوده‌ایم و خواهیم بود و هیچ کوتاهی در راستای صیانت از انقلاب نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: سهم ما پس از پیروزی انقلاب اسلامی سهمی در شان و جایگاه پرچمداران کار و اشتغال نیست و این وضعیت به دلیل عدم امنیت شغلی و عدم امنیت سرمایه گذاری کارفرما است.

ابراهیمی عنوان کرد: کارگران و خانواده های آنها دارای شرایط نامناسب و قراردادهای موقتی هستند.

وی خاطرنشان کرد: دستمزدی که کارگران کردستانی دریافت می‌کنند یک سوم خط فقر و سبد معیشتی است و این وضعیت در شان کشوری با انقلابی مردمی و ایثار کارگران در پیروزی انقلاب نیست.

نماینده کارگران کردستان با اشاره به اینکه عدم امنیت سرمایه گذاران موجب شده چرخ اقتصاد با وضعیت نامطلوبی بچرخد، از مسئولان استان خواست تا برای حفظ اشتغال موجود و ایجاد اشتغال جدید تلاش کنند.