بزرگ ترین پروژه نفتی کشور در جیب سپاه پاسداران

(تیتر از جنگ خبر)
خبرگزاری صداوسیما
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا، سردار عبداللهی در استودیو گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما ... در خصوص پروژه های نفتی در دست اقدام این قرارگاه افزود: پروژه ستاره خلیج فارس بزرگ ترین پروژه نفتی کشور بوده و پیشانی کل پروژه های کشور محسوب می شود. این پروژه در زمینی به مساحت 700 هکتار و با ظرفیت 360 هزار شبکه است که فاز اول این پرو ژه امسال به بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد: پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس بستری برای اشتغال 60 هزار نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم است. این پالایشگاه تا این لحظه حدود 5 میلیارد لیتر تولید فرآورده داشته که از این میزان حدود 2/2 بنزین بوده و سبب شده است تا بتوانیم حدود 12/5 میلیون لیتر بنزین باکیفیت تولید کنیم.

سردار عبداللهی افزود: با توجه به میزان بالای 70 میلیون لیتر بنزین مصرفی کشور تولید 12/5 میلیون لیتر بنزین یورو 5 با اکتان بالای 96، کار کوچکی نیست.

وی با بیان اینکه پروژه ستاره خلیج فارس بزرگ ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان است ادامه داد: ما آمادگی تولید 20 میلیون لیتر بنزین در فاز دوم این پالایشگاه را داریم چه بسا به صادرات هم خواهیم رسید.
...
وی تصریح کرد: قرارگاه، رقیب بخش خصوصی نیست، قرارگاه حدود 200 هزار نفر پرسنل دارد و حدود 5000 پیمانکار با ما همکاری می کنند، این یعنی استفاده از ظرفیت داخلی، قرارگاه چتری ایمن است بر سر پیمانکاران و بخش های خصوصی کشور، ورود بخش نظامی به حوزه سازندگی کشور را قبول نداریم.

وی گفت: قرارگاه محوریت بخش هایی است که برای سازندگی کشور آستین بالا زده اند، کار قرارگاه اقتصادی نیست، بلکه عمرانی و سازندگی است و تفاوت اینها اینجاست که کار اقتصادی یعنی به دنبال سود بودن، ولی ما تاکنون حدود 30 هزار میلیارد تومان از دولت طلبکاریم، کار قرارگاه یک فاینانس کاملا مجانی است. عشق ما در کنار مردم بودن است ما تا شعاع 70 کیلومتری خدمات رایگان به مردم می دهیم مثل آب، برق و گاز،​ ساخت مسجد و حسینیه و اینها در فکر اقتصادی نمی گنجد. کار ما یک وظیفه دینی و شرعی است.

سردار عبداللهی ادامه داد: مجموعه ها و پیمانکاران کوچک تر به نوعی همکار ما هستند.

...