روحانی: خواهش می کنم به همه مردم احترام بگذارید

(تیتر از جنگ خبر)
ایرنا
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین‌المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی ... گفتد: شکست دوم آمریکا این بود که عده ای در خیابان ها به حق یا ناحق اعتراض داشتند، خواهش می کنم به همه مردم احترام بگذارید، حال اگر فردی تحریک شد، جاسوس بوده ، اجازه دهید در دادگاه صالح ثابت شود.

وی تصریح کرد: هر کسی که به خیابان بیاید خس و خاشاک ،گوساله و آشغال است؟ این چطور حرف زدنی است، چرا توهین می کنیم و چرا بی ادبانه با جامعه برخورد می کنیم .

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: مردم حرف دارند وبرخی اعتراض به حق است و عده ای هم سوء استفاده کردند که در همه جای دنیا وجود دارد، در لندن هم ممکن است چنین اتفاقی باشد و عده ای شیشه ها را بشکنند وبه اموال آسیب بزنند ، همه را به یک چوب نرانیم ودقیق حرف بزنیم ، مخصوصا در تریبون های مقدس دقیق حرف بزنیم ، ملت ایران ملت بزرگ است .

روحانی تصریح کرد: اعتراضی بود تمام شد وب رخی سوء استفاده کردند ونیروهای امنیتی به خوبی ماجرا را اداره کردند و تمام شد، حال کار شما شروع شده که باید بررسی کنید این اعتراض از کجا نشات گرفته و شما دانشمندان وجامعه شناسان که در علوم انسانی و اسلامی هستید موضوع را روشن و تحلیل کنید .

وی گفت: اگر خدای ناکرده روزی ارزش های دینی و ملی نزد جوانان کمرنگ شود ما مقصر هستیم و ما و شما اساتید وبزرگان و دانشگاهیان عهده دار هستیم.

رییس جمهوری افزود: واقعیت ها را زیر پا نگذاریم، ممکن است قطب نما را نگاه نکنید یا روی قطب نما دستمال بیاندازیم، آیا شمال و جنوب تغییر می کند و آیا با دستکاری قطب نما شمال و جنوب تغییر می کند ؟

روحانی یادآور شد: علوم انسانی قطب نمای مسایل اجتماعی است وبگذاریم قطب نما درست کار کند و نگاه کنیم واز قطب نما استفاده کنیم ، با شعار شمار ولجنوب عوض نمی شود .

...