معاون فرهنگی دانشگاه تهران: قوه قضاییه قول آزادی اکثر دانشجویان طی امروز و فردا را داده

(تیتر از جنگ خبر)
ایلنا
مجید سرسنگی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در تشریح آخرین وضعیت دانشجویان بازداشتی و آزادی آن‌ها، اظهار داشت: در همین رابطه امروز جلسه‌ای با دوستان قوه قضاییه داشتیم و قرار است؛ ظرف امروز و فردا بخش عمده‌ای از دانشجویان تهران و دیگر دانشگاه‌ها آزاد شوند.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به بازداشت ۴۱ نفر از دانشجویان دانشگاه تهران، گفت: تا این لحظه ۱۶ نفر آزاد شده‌اند و مابقی طی یکی دو روز آینده آزاد خواهند شد تا بتوانند در امتحانات هفته آینده شرکت کنند.

سرسنگی در ادامه بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانات اخیر خود فرمودند که حساب دانشجویان و جوانان که درگیر مطالبات به حق مردم بودند، با کسانی که اغتشاش کردند و به اموال عمومی آسیب رساندند، جداست؛ در جلسه امروز با قوه قضاییه نیز بر همین مساله تاکید شد و قول دادند که بخش قابل توجهی از دانشجویان را آزاد کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است برای دانشجویان سوء پیشینه لحاظ شود، گفت: افراد به دو دسته تقسیم می‌شوند افرادی که احتمالا شاکی خصوصی دارند و یا به کسی آسیب رسانده‌اند و بخش دوم کسانی که نه شعار هنجارشکنی داده‌اند و نه آسیبی به اموال عمومی رسانده‌اند؛ ولی در این رابطه من اطلاعی ندارم که آیا دانشجویی شاکی خصوصی دارد یا خیر؟