جلسه غیر علنی نظامی - امنیتیها با مجلس

(تیتر از جنگ خبر)
خانه ملت
بهروز نعمتی در حاشیه نشست غیرعلنی امروز یکشنبه (17 دی ماه) در نشست خبری خود درباره ناآرامی های اخیر پرداخت و گفت: این جلسه مشورتی با حضور وزرای اطلاعات و کشور، سردار سلامی معاون سپاه پاسداران، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی و علی عسگری رئیس صداوسیما برگزار شد.

وی افزود: ابعاد مختلف اغتشاشات هفته اخیر در حضور مسئولان امنیتی بررسی شد، نمایندگان و کمیسیون های مختلف نیز مواردی را در این زمینه مطرح کردند. در واقع اتفاقاتی بدون پیش بینی رخ داد و در پشت صحنه آن برخی سرویس های جاسوسی در منطقه و سرویس های اطلاعاتی آمریکایی از زوایای مختلف به آن پرداختند.

نعمتی یادآور شد: وزارتخانه های ارتباطات و اطلاعات نیز موظف به اتخاذ تمهیدات لازم در این زمینه و ارائه گزارش آن به کمیسیون های آموزش و تحقیقات و امنیت ملی مجلس شدند، در واقع به نظر می رسد مذاکراتی بین وزیر ارتباطات و مجموعه تلگرام انجام گرفته که با توجه به تاکید نمایندگان و مسئولان امنیتی، رفع فیلتر منوط به تعهد این مجموعه به ایران خواهد بود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران درخصوص استفاده از لفظ اغتشاشات برای بیان رسانه ای اعتراضات گفت: در مقطعی اعتراضات در مورد وضعیت معیشتی مردم بود، اما در ادامه با تخریب اموال عمومی و آسیب به مجموعه های مختلف از جمله بانک ها همراه شد، لذا جز اغتشاش نمی توان نامی برای آن گذاشت اما در مجموع نمایندگان در این جلسه مشورتی از کم و کیف اقدامات انجام گرفته مطلع شدند و موضوع نیز در هفته های آتی به طور مفصل در کمیسیون امنیت ملی بررسی می شود.
...
این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: همچنین رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اگر کسی بی گناه و به اشتباه بازداشت شده نیز باید به طور دقیق بررسی و مشکلات آنها مرتفع شود.

وی با بیان اینکه آمار شفافی از سوی وزیر کشور در این جلسه مطرح نشد، افزود: تعدادی در جریان اغتشاشات اخیر بازداشت شده اند اما آمار مشخصی توسط وزیر کشور مطرح نشد، البته وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران گزارشی در مورد بازداشت شدگان به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارائه خواهند کرد.

نعمتی یادآور شد: نمایندگان و دکتر لاریجانی نیز درخصوص دانشجویان بازداشتی موضوعاتی را مطرح کردند، لذا از وزارت اطلاعات درخواست شد تا ضمن پیگیری، گزارش نهایی را به کمیسیون امنیت ملی مجلس ارائه کند....