جزييات ترور احمد نیسی فعال اهوازی ساکن هلند

العربیه.نت فارسی
احمد نیسی فعال عرب اهوازی در شهر لاهه هلند ، شامگاه ديروز چهارشنبه در مقابل درب منزل خود بضرب 3 گلوله به سر و سينه وى از سوى مهاجمان ناشناس ترور شد.

به گزارش رسانه‌هاى هلند ، پليس و آمبولانس فورا در صحنه حاضر شده اما نيسى در همان لحظه جان باخته بود.
پلیس اعلام كرده كه یك فرد مظنون را دستگیر كرده و از كسانی كه شاهد صحنه بوده یا میتوانند در دادن سرنخ به پلیس كمک كنند دعوت كرده است كه با پلیس تماس بگیرند.

در رسانه هاى هلتد به نقل از دو همراه احمد نيسى، آمده كه آنها در هنگام برگشت از مراسم فاتحه خوانى در مقابل درب منزل احمد نيسى و هنگام پياده شدن از ماشين، فردى كه صورت او را پوشانده بود از يک ماشين بنز مرسيدس سياه با 'كلت كمرى با صدا خفه كن' از پشت به طرف سر احمد نيسى شليک كرده و بعد از افتادن او بر زمين دو تير خلاص در سينه احمد نيسى شليک كرده است. آنها مى گويند ضارب خواست بطرف آنها نيز شليک كند اما بدليل دستپاچه شدن و هنگام وارد شدن به ماشين كلت كمرى از دست او مى افتد.

سازمان " حركة النضال العربي لتحرير الاحواز " با صدور بيانيه اى كوتاه اعلام كرده كه دبیر کل اين سازمان احمد نيسى، توسط "دستان خائن"، ترور شده اما گروه يا دولتى را متهم نكرده است.

اما خانواده اين فعال سياسى عرب،اطلاعات برون مرزى ايران و وابستگان به اين نهاد در خارج از كشور را متهم به ترور احمد نيسى مى كنند.

سازمان حقوق بشر اهواز ( اهرو) نيز با صدور بيانيه اى ضمن محکوم کردن ترور احمد نیسی، فعال اهوازی ساکن هلند، خواستار تحقیق دولت هلند درباره این موضوع مى باشد.

اين سازمان اعلام كرده " با توجه به اینکه رژیم ایران به عنوان متهم ردیف اول حمایت از تروریسم در جهان، بیشترین سود را از این ترور می‌برد، سازمان حقوق بشر اهواز خواستار تحقیق فوری درباره این حادثه و اعلام نتایج و معرفی عاملان ترور احمد نیسی است".

در ادامه بيانيه این سازمان آمده كه " با اعتقاد راسخ به نفی هر گونه اقدام خشونت‌بار، ضمن مجددا همه انواع ترور و کشتار را محکوم کرده و از دولت و مقامات مسئول هلند می‌خواهد در سریع‌ترین زمان ممکن جزئیات این حادثه را روشن کرده و حمایت ضروری را برای همه پناهجویان و پناهندگان اهوازی در خاک هلند را تامین کند".