سخنگوی ستاد مرکزی اربعین خبر داد: توزیع روزانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار غذا بین زائران در مرزها

ایلنا
شهریار حیدری؛ سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی در مورد تدابیر اندیشیده شده برای بازگشت زائران اربعین گفت: از قبل از عزیمت زوار، تمهیدات لازم در ستاد اربعین صورت گرفته است و هم‌اکنون آمادگی لازم در پایانه‌های مرزی برای بهره‌برداری از تمامِ ظرفیتِ گیت‌ها همانند خروج زائران وجود دارد.

او ادامه داد: کمیته اسکان و تغذیه نیز مهیای استقبال از این عزیزان است و این آمادگی وجود دارد که به هر تعداد ورودی زائر به کشور، یک وعده غذایی داده شود؛ یعنی اگر همزمان ۱۰۰ هزار یا ۲۰۰ هزار نفر از هر مرزی به کشور وارد شد، به تعداد آنها غذای آماده فراهم خواهد بود. زائرانی که صبح برسند، وعده صبحانه خواهند داشت و مسلماً تا قبل از ظهر به طرف شهرهای خود حرکت می‌کنند و آن دسته که ظهر برسند، ناهار میل می‌کنند و قاعدتاً تا قبل از شام به سمت شهرهای خود رهسپار خواهند شد.

حیدری با بیان اینکه تا روز گذشته نزدیک به ۲۵ هزار سرویس برای جابجایی بازگشتگان از مراسم اربعین ارائه شده است، به آمادگی کاملِ کمیته حمل و نقل اشاره کرد و افزود: این کمیته هم در حوزه حمل و نقل عمومی و هم در بخش ناوگان خصوصی که به نوعی مدیریت‌اش بر عهده وزارت راه و شهرسازی است، همه امکانات خود را با توجه به شرایط مبادی ورودی، بسیج کرده و با ۱۲۰۰۰ ناوگان حمل و نقل، آماده ارائه ۶۰ هزار سرویسِ رفت و برگشت برای تسریع امر جابجایی زائران است.

...