وزیر آموزش و پرورش: امیدواریم طی دو سال آینده مطالبات فرهنگیان صفر شود

(تیتر از جنگ خبر)
تسنیم
سید محمد بطحایی دربرنامه تلویزیونی تهران 20 با اشاره به این‌که بیش از 13 میلیون دانش‌آموز اول مهر ماه سال تحصیلی جدید را در 150 هزار مدرسه آغاز می‌کنند، اظهار کرد: شروع مهر برای دانش‌آموزان سرشار از نشاط و سرزندگی است.

بطحایی در رابطه با معوقات فرهنگیان گفت: به‌دلیل کسری بودجه‌ای که آموزش و پرورش همواره با آن مواجه است، برخی مطالبات از سال‌های قبل حتی از سال 88 باقی مانده است و به‌دلیل کسری در بودجه‌های سنواتی این مطالبات پرداخت نشده است.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: معوقات و پرداخت حقوق بازنشستگان از حیطه اختیار آموزش و پرورش خارج بوده و به سازمان بازنشستگی مرتبط است. اما بنده به‌عنوان عضوی از هیئت دولت خود را موظف می‌دانم تا از وضعیت حقوقی فرهنگیان بازنشسته دفاع کنم.

وی عنوان کرد: دولت در حال تلاش است تا معوقات فرهنگیان را صفر کند، اما تحقق این مسئله نیاز به نظم در بودجه‌ریزی دارد و امیدواریم طی دو سال آینده مطالبات فرهنگیان صفر شود.

بطحایی در رابطه با حادثه واژگونی اتوبوس دانش‌آموزان هرمزگانی تصریح کرد: با وقوع این حادثه دو کار را شروع کردیم، که اقدام نخست تهیه گزارشی کوتاه‌مدت از دلایل بروز حادثه بود تا مشخص شود آیا ضوابط و مقررات آئین‌نامه اردوهای دانش‌‌آموزی رعایت شده است یا خیر و اگر احیاناً قصور و بی‌تدبیری صورت گرفته است، مشخص شود.
...
بطحایی در رابطه با دریافت وجه از خانواده‌ها در مدارس دولتی گفت: ای‌کاش می‌توانستیم تمام نیازهای مدارس را تأمین کنیم و بنده یک روز اعلام می‌کردم که هیچ خانواده‌ای به مدارس حتی کمک داوطلبانه نکند، اما امروز این شرایط را نداریم.

وی تصریح کرد: سرانه مدارس بسیار اندک است و نمی‌تواند هزینه‌های جاری را تأمین کند، بنابراین مجبوریم به خانواده‌ها بگوییم در حد توان برای تأمین هزینه‌های جاری مدارس کمک کنند. اما امیدوارم روزی برسد که دیگر نیازی به کمک‌های مردمی برای اداره مدارس نداشته باشیم.

...